Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Film „Gran Turismo” to kolejna udana adaptacja. Są pierwsze opinie

Zapowiada się bardzo dobrze.

Film „Gran Turismo” może okazać się jednym z najbardziej pozytywnych zaskoczeń 2023 roku. Pierwsze opinie krytyków sugerują, że otrzymamy kolejną udaną adaptację serii gier z solidną fabułą oraz dobrze wykonanymi scenami akcji.

Co prawda produkcja ukaże się w kinach dopiero w przyszłym miesiącu, ale część dziennikarzy wydała już recenzje po wzięciu udziału w przedpremierowym pokazie. Jak dowiadujemy się z opinii zebranych przez serwis GamesRadar+, widowisko wygląda naprawdę dobrze.

„»Gran Turismo« to solidna adaptacja”! - podsumowuje Perri Nemiroff z Collider, wychwaląc umiejętne przeniesienie klimatu gier na wielki ekran. „Film opowiada naprawdę dużo w nieco ponad dwie godziny. Niektóre elementy historii wydają się rozcieńczone, ale wciąż jest to niezwykle wciągająca i inspirująca opowieść z momentami, które naprawdę trzymały mnie w napięciu” - dodaje dziennikarka.

Filmowy krytyk Coy Jandreau otwarcie nazywa „Gran Turismo” najlepszą adaptacją gry wideo w historii, która łączy ze sobą pasję do filmów sportowych oraz masę smaczków i nawiązań do oryginalnego cyklu.

Podobnego zdania jest Robert Butler, który także radzi widzom dodać „Gran Turismo” do listy najlepiej wykonanych adaptacji. „To turbodoładowana, epicka opowieść, która dokładnie wie kiedy i w jaki sposób operować tempem” - dodał. Szczególne słowa pochwały poleciały w strone Davida Harboura, który „skradł całe widowisko”.

O tym, czy „Gran Turismo” rzeczywiście ma predyspozycje do przebicia sukcesu „The Last of Us”, dowiemy się już 11 sierpnia, gdy film trafi do kin. W ramach przypomnienia, reżyserem produkcji jest Neil Blomkamp, a więc twórca między innymi „Dystryktu 9” i „Chappie”. Za scenariusz odpowiada Jason Hall, który w dorobku ma takie tytuły, jak „Snajper” i „Chwała bohaterom”.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze