Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 21 pozwoli ustawić limity na zakupy FIFA Points i czas rozgrywki

Narzędzie do kontroli rodzicielskiej.
  • Playtime to narzędzie, które pomoże w ograniczeniu wydatków gracza
  • System pozwoli też sprawdzić, ile FIFA Points do tej pory kupiliśmy
  • To reakcja na zarzuty, że lootboxy w serii FIFA mają elementy hazardu

EA Sports poinformowało, że kolejna aktualizacja FIFA 21 wprowadzi do gry Playtime - system, który pozwoli ustawić limity między innymi na zakupy z użyciem prawdziwych pieniędzy i czas rozgrywki.

Na oficjalnym forum serii twórcy nie przedstawili wielu szczegółów na temat narzędzia. Stwierdzono jedynie, że zagwarantuje użytkownikom większą kontrolę nad sposobem rozgrywki i będzie dostępny z poziomu menu głównego oraz trybów Volta i Ultimate Team.

Więcej informacji ujawnili nasi koledzy z brytyjskiego Eurogamera. Według dziennikarzy, rozwiązanie trafi dzisiaj do FIFA 21 na PC, a do wersji konsolowych 17 listopada. System pomoże w kontrolowaniu między innymi czasu rozgrywki i wydatków w grze.

Użytkownik będzie mógł ustalić, ile FIFA Points można kupić

Narzędzie umożliwi na przykład ograniczenie liczby FIFA Points, które można kupić w określonym czasie, a także liczbę otwieranych paczek z kartami (zdobytymi za wspomniane punkty lub monety). Do tego funkcja ustalenia, ile spotkań użytkownik może rozegrać.

Playtime pozwoli również sprawdzić dotychczasowe wydatki, choć jedynie w formie liczby nabytych do tej pory FIFA Points - EA Sports tłumaczy, że nie może przedstawić konkretnych sum, ponieważ na konsolach nie obsługuje dokonywanych transakcji transakcji.

Rozwiązanie zaprojektowano z myślą o rodzicach, chcących kontrolować dzieci grające w kolejne odsłony piłkarskiego cyklu. To reakcja na zarzuty, że mikropłatności i paczki z kartami w trybie Ultimate Team mają znamiona hazardu. Kilka krajów - w tym Belgia i Holandia - zdecydowały się zakazać tak zwanych lootboxów.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze