Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FidelityFX Super Resolution od AMD pojawi się też na Xbox One

Lepsze działanie gier także na konsolach poprzedniej generacji.

  • Poprawiające działanie gier FidelityFX Super Resolution trafi na Xbox One
  • Wcześniej potwierdzono, że mechanizm dostępny będzie na Xbox Series X/S

Przedstawiciel Microsoftu poinformował, że FidelityFX Super Resolution, czyli przygotowany przez AMD odpowiednik techniki DLSS od Nvidii, trafi na Xbox One.

Do tej pory potwierdzono, że rozwiązanie pojawi się nie tylko na PC, ale i Xbox Series X/S. Jak teraz na Twitterze ujawnił Jason Ronald, który w koncernie z Redmond odpowiada za rozwój konsol, z funkcji skorzystają również tytuły na starszym urządzeniu firmy.

„Jesteśmy podekscytowani mogąc kontynuować współpracę z AMD, by móc zobaczyć co twórcy gier mogą uczynić z FidelityFX Super Resolution, którego wczesna wersja dostępna jest w GDK [narzędziach dla deweloperów - red.] dla Windows, Xbox Series X/S i Xbox One” - napisał.

Według autorów FidelityFX Super Resolution, mechanizm zapewnia nawet 2,5-krotny wzrost liczby klatek na sekundę przy nieznacznym spadku jakości obrazu. Oferuje w sumie cztery tryby skalowania rozdzielczości.

Rozwiązanie jest kompatybilne ze stoma modelami kart graficznych i procesorów, w tym urządzeniami Nvidii i - jak się okazuje - konsolami poprzedniej generacji. Nie wiadomo, czy trafi też na PS5 i PS4, ale jest to prawdopodobne, ponieważ obie platformy posiadają GPU od AMD.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze