Skip to main content

Fallout London opóźnione, ale w premierze pomoże GOG

Aktualizacja next-genowa zmieniła plany twórców.

Dean Carter - lider grupy moderskiej Team Folon - zapowiedział, że ambitny projekt Fallout London nie zadebiutuje w zakładanym wcześniej terminie. Twórcy postanowili przesunąć premierę ze względu na wypuszczenie aktualizacji next-genowej do Fallouta 4 i potencjalne problemy, jakie spowoduje ona w działaniu moda. Poinformowano za to, że w wydaniu projektu pomoże sklep GOG.

Jak możemy się dowiedzieć z opublikowanego materiału, Fallout London miało ukazać się 23 kwietnia, natomiast już na 25 kwietnia Bethesda zapowiedziała premierę dużej aktualizacji. Carter wyjaśnia, spora część modyfikacji opiera się na różnych fanowskich narzędziach - takich jak Fallout 4 Script Extender - których autorzy muszą zaktualizować je we własnym zakresie, co potrwa dzień, tydzień lub miesiąc. Z tego też powodu zespół nie może na ten moment określić nowej daty premiery.

Lider uważa jednak, że taka sytuacja wpłynie na korzyść produkcji - next-genowa aktualizacja wprowadzi m.in. poprawki optymalizacji silnika gry, co powinno zmniejszyć spadki FPS-ów w gęsto zabudowanych obszarach. Również natywne wsparcie dla monitorów ultraszerokokątnych sprawi, że spora część graczy nie będzie musiała tracić czasu na naprawianie źle wyświetlającego się interfejsu.

Zobacz na YouTube

Dalej twórca tłumaczy, że chociaż na większości platform można zablokować aktualizację lub cofnąć grę do starszej wersji, to dla wielu mniej zaawansowanych użytkowników taka operacja może okazać się zbyt skomplikowana. Team Folon chce, żeby premiera modyfikacji była jak najbardziej zbliżona do wydania pełnego tytułu i maksymalnie bezproblemowa nawet dla casualowych graczy. Co ciekawe, w premierze moda najwyraźniej pomoże sklep GOG.

Szef projektu stwierdził, że Fallout London nie „zmieści się” w usłudze Creation Club, dlatego nie zadebiutuje na konsolach, ale także administracja popularnego serwisu Nexusmods przyznała, że projekt jest zbyt duży, aby mogli hostować go na swoich serwerach. Chociaż nie znamy na ten moment szczegółów, to najprawdopodobniej moda będzie dało się pobrać bezpośrednio z serwerów GOG, podobnie jak to udało się zrobić z ambitnymi Kronikami Myrtany do Gothica 2.

Zobacz też: Fallout 4 - Poradnik, Solucja

Read this next