Skip to main content

Fabuła Remember Me 2 jest już gotowa i czeka na decyzję Capcomu

Powstanie sequel?

Francuskie studio Dontnod Entertainment posiada gotowy scenariusz dla kontynuacji gry akcji Remember Me z 2013 roku, ale decyzję o rozpoczęciu prac musi podjąć właściciel licencji - firma Capcom.

Nilin - ofiara rosnących kosztów produkcji i zaniku rynku „AA”

- Oczywiście, że chciałbym zająć się sequelem - przyznał dyrektor kreatywny Jean-Maxime Moris w rozmowie z serwisem Siliconera. - Wiemy, co zrobilibyśmy w Remember Me 2.

- Główna fabuła jest gotowa. Wiemy, co dodać do schematu i co naprawić. Gra jest gotowa do produkcji, ale decyzja należy do Capcomu.

Dontnod Entertainment skupia się tymczasem na epizodycznej grze przygodowej Life is Strange, mając nadzieję na szansę przygotowania drugiego sezonu.

- Mam nadzieję, że otrzymamy możliwość dalszych prac - dodaje Moris. - Musimy wykorzystać to, co już zrobiliśmy. Chodzi o balans pomiędzy próbowaniem czegoś nowego i opieraniu się na tym, co gotowe.

- Zaczęliśmy rozmawiać o pomysłach na drugą serię. Oczywiście musimy poczekać na wyniki pierwszego sezonu, tak samo jak Square Enix. Prace jeszcze nie ruszyły, ale zaczęliśmy bardzo wczesną fazę koncepcyjną.

Futurystyczne Remember Me ukazało się w czerwcu 2013 roku. Gra została ciepło przyjęta w recenzjach, co jednak nie przełożyło się na sprzedaż.

Zobacz na YouTube

Zobacz także