Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fabuła drugiego sezonu Wiedźmina będzie bardziej skoncentrowana - obiecuje producentka serialu

Lauren S. Hissrich o kontynuacji.

Producentka i showrunnerka serialu Wiedźmin - Lauren S. Hissrich - wypowiedziała się o planach na drugi sezon obrazu realizowanego dla platformy Netflix.

Pierwsza odsłona krytykowana jest za przeskoki czasowe między wydarzeniami i postaciami. W wywiadzie dla serwisu GamesRadar twórczyni projektu zasugerowała, że w kontynuacji nie powinno to być problemem.

- Prawda jest taka, że mamy mnóstwo materiału źródłowego. Możemy rozwijać serial bardzo, bardzo długo. Mogę zdradzić, że w drugim sezonie fabuła stała się znacznie bardziej skoncentrowana - zapewnia. Wskazuje też, że całość skupi się na wspólnych przygodach Geralta, Ciri i Yennefer.

W drugim sezonie Yennefer powinna częściej spotykać Geralta

- Historia jest mocniejsza, ponieważ relacje, które nawiązaliśmy w pierwszej części, przyniosą efekty w drugiej. Postacie zaczynają się spotykać i wchodzić w interakcje. (…) Wszystkie klocki, których użyliśmy do budowy świata, zaczynają się układać w konkretniejszą całość - dodaje.

Producentka jednocześnie broni nielinearnej narracji produkcji. Podkreśla, że pozwoliło to przedstawić wydarzenia z opowiadań Andrzeja Sapkowskiego - które nie są ze sobą ściśle powiązane - i zapoznać widza ze wszystkimi istotnymi bohaterami.

Cover image for YouTube videoWIEDŹMIN | GŁÓWNY ZWIASTUN | NETFLIX

- Problem z tymi historiami polega na tym, że Ciri i Yennefer nie są w nich za bardzo obecne. Zwłaszcza ta pierwsza, która w momencie, gdy rozgrywała się fabuła, nawet się nie urodziła - tłumaczy Hissrich. Konieczne więc były „zabawy z czasem”.

Pierwszy sezon Wiedźmina - składający się z ośmiu odcinków - dostępny jest już na platformie Netflix. Drugi powinien zadebiutować w 2021 roku.

Źródło: GamesRadar

Następnie: Ghost of Tsushima - dynamiczny motyw na PS4 dostępny za darmo

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze