Skip to main content

F1 24 - wydajność na PS4 i Xbox One: czy jest 60 FPS

Jak gra działa na starszych konsolach.

Gra F1 24 tak jak znaczna większość gier sportowych z portfolio wydawcy Electronic Arts, dostępna jest na znacznej większości wspieranych obecnie platform. Posiadacze konsol starszej generacji, w tym Xbox One oraz PlayStation 4 mogą się zastanawiać, czy na ich sprzęcie gra działa w płynnych 60 FPS. Na tej stronie odpowiadamy na to pytanie.

Dla użytkowników leciwych już konsol mamy dobrą wiadomość: na sporej części z nich gra celuje w około 60 FPS podczas rozgrywki, chociaż w bardziej intensywnych momentach mogą pojawić się drobne spadki. Takiej wydajności możemy się spodziewać m.in. na PS4 Pro, Xbox One S oraz Xbox One X. Oczywiście gra będzie też wyglądać odpowiednio gorzej, niż na najnowszym sprzęcie.

Jeśli natomiast posiadamy najsłabsze platformy zeszłej generacji, czyli PS4, PS4 Slim lub oryginalny model Xbox One, to niestety będziemy musieli się zadowolić rozgrywką z liczbą klatek zablokowaną na poziomie 30 FPS. Te urządzenia są po prostu za słabe, aby tytuł mógł działać w płynnych 60 klatkach, nawet przy stosownie obniżonych detalach.

Na najnowszych konsolach (Xbox Series X/S oraz PlayStation 5) tytuł zawsze będzie działał w pełnych 60 klatkach na sekundę, niezależnie od tego, czy wybierzemy graficzny tryb jakości, czy też wydajności. Na komputerze naturalnie wydajność będzie zależała od posiadanej konfiguracji sprzętowej i użytych ustawień.

Następne: F1 24 - czy jest polska wersja językowa

Spis treści: F1 24 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: F1 24 - czy jest w Game Pass

Zobacz także