Skip to main content

Epic Games przejęło twórców lubianej niezależnej ściganki

Aquiris zmienia nazwę na Epic Games Brasil.

Epic Games przejęło niezależne studio Aquiris, znane najlepiej ze ściganki Horizon Chase i jej sequeli. Firma zostanie przemianowana na Epic Games Brasil, co ma stanowić podstawę dla większego projektu ekspansji producenta Fortnite na rynki z Ameryce Łacińskiej.

Jak możemy dowiedzieć się opublikowanego oświadczenia, deweloperzy będą dalej wspierać swoje wydane do tej pory tytuły, w tym Horizon Chase 2 oraz Wonderbox, ale jednocześnie pomogą przy rozwijaniu Fortnite. Studio powstało w 2007 roku, a Epic Games regularnie w nie inwestowało od początku zeszłego roku.

Dołączenie do Epic Games to efekt naszego sukcesu w tworzeniu zapadających w pamięć gier, takich jak Wonderbox, Horizon Chase 2 i Looney Tunes World of Mayhem, które dalej będziemy wspierać. Jesteśmy zachwyceni, że nasze umiejętności i doświadczenie w używaniu technologii Unreal Engine stanie się częścią przyszłości Fortnite” - powiedział Mauricio Longoni, dyrektor studia. „Aquiris jest liderem produkcji gier wideo w Brazylii i całej Ameryce Łacińskiej. Stanie się częścią Epic Games zwróci uwagę całej branży na twórców z naszego regionu”.

Widzieliśmy na własne oczy imponujący talent zespołu Aquiris w tworzeniu innowacyjnych gier, które zdobyły uznanie na całym świecie i cieszymy się, że możemy powitać studio w rodzinie Epic Games. Wraz z utworzeniem Epic Games Brasil nie możemy się doczekać wykorzystania ogromnego talentu, jaki ten region ma do zaoferowania i umocnienia naszej obecności w Ameryce Łacińskiej” - przekazał Alain Tascan, wiceprezes wykonawczy ds. rozwoju w Epic Games.

Przypomnijmy, że najbardziej znaną produkcją Aquiris jest seria Horizon Chase. Arkadowa ściganka stanowi hołd dla gier samochodowych z lat 80 i 90, takich jak seria OutRun, Top Gear czy Rush. Cechą charakterystyczną gry są jaskrawe barwy i stylizowana, uproszczona grafika w estetyce „low poly”.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Read this next