Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Epic Games przejęło twórców lubianej niezależnej ściganki

Aquiris zmienia nazwę na Epic Games Brasil.

Epic Games przejęło niezależne studio Aquiris, znane najlepiej ze ściganki Horizon Chase i jej sequeli. Firma zostanie przemianowana na Epic Games Brasil, co ma stanowić podstawę dla większego projektu ekspansji producenta Fortnite na rynki z Ameryce Łacińskiej.

Jak możemy dowiedzieć się opublikowanego oświadczenia, deweloperzy będą dalej wspierać swoje wydane do tej pory tytuły, w tym Horizon Chase 2 oraz Wonderbox, ale jednocześnie pomogą przy rozwijaniu Fortnite. Studio powstało w 2007 roku, a Epic Games regularnie w nie inwestowało od początku zeszłego roku.

Dołączenie do Epic Games to efekt naszego sukcesu w tworzeniu zapadających w pamięć gier, takich jak Wonderbox, Horizon Chase 2 i Looney Tunes World of Mayhem, które dalej będziemy wspierać. Jesteśmy zachwyceni, że nasze umiejętności i doświadczenie w używaniu technologii Unreal Engine stanie się częścią przyszłości Fortnite” - powiedział Mauricio Longoni, dyrektor studia. „Aquiris jest liderem produkcji gier wideo w Brazylii i całej Ameryce Łacińskiej. Stanie się częścią Epic Games zwróci uwagę całej branży na twórców z naszego regionu”.

Widzieliśmy na własne oczy imponujący talent zespołu Aquiris w tworzeniu innowacyjnych gier, które zdobyły uznanie na całym świecie i cieszymy się, że możemy powitać studio w rodzinie Epic Games. Wraz z utworzeniem Epic Games Brasil nie możemy się doczekać wykorzystania ogromnego talentu, jaki ten region ma do zaoferowania i umocnienia naszej obecności w Ameryce Łacińskiej” - przekazał Alain Tascan, wiceprezes wykonawczy ds. rozwoju w Epic Games.

Przypomnijmy, że najbardziej znaną produkcją Aquiris jest seria Horizon Chase. Arkadowa ściganka stanowi hołd dla gier samochodowych z lat 80 i 90, takich jak seria OutRun, Top Gear czy Rush. Cechą charakterystyczną gry są jaskrawe barwy i stylizowana, uproszczona grafika w estetyce „low poly”.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze