Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Epic atakuje Google: to firma ze zgniłą duszą

"Google Play rozpaczliwie potrzebuje konkurencji".

Szef Epic Games - Tim Sweeney - w ostrych słowach skrytykował działania Google, przekonując, że firma ma „zgniłą duszę”.

Menedżer skomentował na Twitterze informację, jakoby koncern odpowiedzialny za system Android bez wiedzy użytkowników instalował na telefonach aplikację, która służy do śledzenia kontaktów chorych na COVID-19 na terenie stanu Massachusetts.

„Google Play rozpaczliwie potrzebuje konkurencji. Blokowanie popularnych programów pokroju Fortnite wbrew życzeniom użytkowników, przy jednoczesnym przymusowym instalowaniu rządowych aplikacji bez pozwolenia. To firma ze zgniłą duszą” - napisał Sweeney.

Mimo że uwaga mediów skupiona jest na sporze pomiędzy Epic Games a Apple, studio skonfliktowane jest także z Google. Powodem jest oczywiście usunięcie wspomnianej przez menedżera strzelanki z oficjalnego sklepu systemu Android, po tym jak twórcy gry dodali możliwość płacenia za mikrotransakcje z pominięciem prowizji dla koncernu.

Fortnite można zainstalować na Androidzie, ale nie z Google Play

Przypomnijmy, że niedawno zakończyła się rozprawa między autorami Fortnite a producentami iPhone'ów i iPadów, ujawniająca szereg informacji z branży gier. Na werdykt trzeba jednak jeszcze poczekać.

Epic Games pozwało jednak również Google. Zarzucono koncernowi między innymi porzucenie ideałów, które podobno przyświecały założycielom firmy, gdy tworzyli technologicznego giganta.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze