Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elden Ring z dużym dodatkiem? Mamy dostać nowy teren do eksploracji

Informacja od wiarygodnego leakera.

FromSoftware ma rzekomo pracować nad dużym dodatkiem do Elden Ring, dodającym nowy obszar do eksploracji. Informację podał leaker, który wcześniej dostarczał trafne informacje o projektach japońskiego studia.

Wieści pojawiły się na Reddicie, ale oryginalnie pochodzą z serwera Discord, na którym Lance McDonald - dataminer uchodzący za dobrze poinformowanego o działaniach dewelopera - nazwał nieogłoszone jeszcze rozszerzenie „wielkim”. Wspomniał też, że nie wie nic o dodatkowych mechanikach lub zmianach w gameplayu, ale możemy oczekiwać nowego, „naprawdę dużego” terenu na mapie.

Doniesienia skłoniły do wywołały gorącą dyskusję wśród użytkowników Reddita. „Elden Ring jest tak rozległą grą, że twórcy muszą przygotować ogromne rozszerzenie, aby zachęcić graczy do zagrania ponownie. Skoro już spędziłeś w grze ponad 200 godzin, to dodanie DLC trwającego zaledwie sześć godzin nie brzmiałoby zachęcająco” - tłumaczy Vinterbolt. „Pod tym względem akurat nie muszą się wysilać. Wszyscy fani wiedzą, że ich DLC są momentami lepsze niż bazowa gra i na pewno je kupią” - odpowiada Razhork.

Fragment rozmowy McDonalda (Źródło: reddit.com)

Oczywiście informacje o tym, że Elden Ring dostanie więcej rozszerzeń nie są nowe. Reżyser tytułu podczas zeszłorocznej gali The Game Awards wspomniał, że studio „ma jeszcze kilka pomysłów, które chcieliby dodać do gry”. Także w plikach produkcji znaleziono poszlaki, że do Ziem Pomiędzy trafi jeszcze około trzydziestu nowych bossów. Jednocześnie pod koniec grudnia dodano w darmowej aktualizacji Koloseum, pozwalające toczyć walki PvP.

Przypomnijmy, że Elden Ring zadebiutowało niemal równo 11 miesięcy temu, 25 lutego 2022 roku. Zabiega graczy do zniszczonej krainy, w której trwa wojna domowa pomiędzy półboskimi władcami. Gracz wciela się w wygnańca, który ponownie zostaje przyzwany w rodzinne strony. Naszym zadaniem jest zebrać fragmenty tytułowego Eldeńskiego Krągu i przywrócić porządek świata.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Elden Ring

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze