Skip to main content

Elden Ring – Wielka Winda Rold: jak dotrzeć z Leyndell

Jak dotrzeć do Szczytów Gór Olbrzymów.

Po tym jak w Leyndell, królewskiej stolicy dotarłeś/dotarłaś do Eldeńskiego Tronu, gdzie pokonałeś/aś Morgotta, kolejnym twoim celem podróży są Szczyty Gór Olbrzymów. Zanim tam dotrzesz, musisz najpierw udać się do Wielkiej Windy Rold.


Wielka Winda Rold – jak wyjść z Leyndell i dotrzeć do windy

Kiedy pokonasz Morgotta i odblokujesz miejsce łaski Eldeń Tron, pojawi się Melina, twoja służka. Wręczy ci Medalion Rold, dzięki któremu będziesz mógł korzystać z Wielkiej Windy Rold, do której zmierzasz.

Schodami za tronem dotrzesz do cierni (1), które blokują drogę do Złotego Drzewa. Nie możesz ich jeszcze przekroczyć.

Na Twojej mapie pojawi się lokalizacja Wielkiej Windy Rold.

Przenieś się teraz do miejsca łaski: Taras nad aleją i dotrzyj po schodach na głową drogę w mieście. Skręć w lewo, a dojdziesz do bramy (2).

Następnie, idąc w górę ścieżki, dotrzesz do windy, którą wjedziesz na górę. Następie przejdź przez długi most, a dotrzesz do wieży, w której znajdziesz windę (3), a także przejście w kierunku Boskiej Wieży wschodniego Altus: Brama (4).

Skorzystaj z windy, którą zjedziesz na dół, a tam odblokuj miejsce łaski: Zakazane Krainy. Tym samym opuściłeś/aś stolicę i wkroczysz do nowego regionu – Szczytów Gór Olbrzymów.

Wsiądź na wierzchowca i jedź przed siebie po skalnej ścieżce, którą dotrzesz do Wielkiej Windy Rold. Po drodze uważaj na przeciwników i liczne urwiska. Widoczność jest słaba, więc jedź uważnie.

Przed schodami prowadzącymi do Wielkiej Windy Rold spotkasz bossa: Pobratymiec Czarnej Klingi.

Kiedy go pokonasz lub ominiesz, wejdź po schodach na górę, gdzie znajduje się Wielka Winda Rold (5). Skorzystaj z niej, by wjechać na górę, skąd możesz eksplorować wschodnią część Szczytów Gór Olbrzymów.

Następnie: Elden Ring - Wielka Winda Rold: ukryta ścieżka, lewy i prawy medalion

Spis treści: Elden Ring – Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring - Leyndell, królewska stolica

Zobacz także