Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elden Ring - Leyndell, królewska stolica

Jak dotrzeć do Leyndell i przejść przez miasto do bossa.

Leyndell to stolica Ziem Pomiędzy, czyli świata, w jakim rozgrywa się akcji gry Elden Ring. W mieście znajduje się Eldeński Tron, na którym zasiadają władcy.

Leyndell to duży obszar, który warto dokładnie zwiedzić. Poniżej opisujemy najważniejsze miejsca w mieście i wskazujemy, jak najłatwiej dotrzeć do bossów fabularnych i głównego celu podróży.


Na tej stronie:


Leyndell, królewska stolica - jak dotrzeć

Leyndell to duży obszar miejski, który jest częścią regionu Płaskowyżu Altus. Na tym terenie znajduje się wiele uliczek i budynków, które musisz odwiedzić, by dotrzeć do areny walki z bossem fabularnym.

Do obszaru, gdzie położone jest Leyndell, dotrzesz, przejeżdżając przez zewnętrzne mury. Bramy znajdują się w dwóch miejscach (A i B). Bramę A broni dwóch Strażników drzewa. Jeśli nie chcesz z nimi walczyć, możesz ich ominąć i przejechać przez wrota. Brama B nie jest tak pilnie strzeżona, ale trudniej do niej dotrzeć. Jeśli jednak chcesz przejechać przez te wrota, jedź w kierunku Pomniejszego Złotego drzewa (C), a potem odnajdź wir powietrzny (D), który umożliwi ci przedostanie się na główny trakt, którym dotrzesz do bramy B.

Główne wrota do miasta (E) są zamknięte. Musisz skorzystać z bocznego wejścia (F), które chroni jeden Strażnik drzewa. Kiedy go pokonasz, wejdziesz na most, gdzie odnajdziesz miejsce łaski: Mury obronne stolicy.


Mury obronne stolicy

 • Za mostem, na którym znajduje się miejsce łaski: Mury obronne stolicy, wejdziesz do korytarza, który prowadzi do windy. Wjedziesz nią na górę. Korytarzami dotrzesz do kolejnego miejsca łaski: Wschodnie mury obronne stolicy (1).

Wschodnie mury obronne stolicy

 • Kiedy wyjdziesz na zewnątrz, dotrzesz do rozwidlenia dróg. Po prawej znajdują się drzwi (2), które otworzysz później (będzie do skrót do miejsca łaski).
 • Idź zatem wzdłuż murów. Zeskocz na niższy balkon (3) i wejdź do budynku. W ten sposób ominiesz groźnego przeciwnika, który znajduje się wyżej.
 • Wewnątrz budynku odnajdziesz drogę do windy, którą zjedziesz na dół.
 • Wejdź do kolejnego budynku i zejdź po schodach na parter, a potem wyjdź na uliczkę (4). Dotrzesz nią do głównej drogi.
 • Gdy skręcisz w prawo, dotrzesz do drogi (5), którą później opuścisz miasto w kierunku kolejnego regionu. Na razie nie zawracaj sobie głowy tą stroną miasta. Natomiast w budynku (6) odblokujesz skrót do miejsca łaski: Wschodnie mury obronne stolicy, przechodząc przez drzwi (2).
 • Gdy skręcisz w lewo, wychodząc z uliczki (4), dotrzesz do bramy (7), która w tym momencie będzie zamknięta. A kiedy skręcisz w boczną uliczkę (8), dojdziesz do miejsca łaski: Taras nad aleją - to twój kolejny cel podróży.

Taras nad aleją

 • Gdy odblokujesz miejsce łaski Taras nad aleją, zejdź po schodach i idź prosto. Uważaj na łucznika i pozostałych rycerzy.
 • Po drugiej strony wejdź na skrzydło smoka (9).
 • Wdrap się na najwyższy punkt i zeskocz na posadzkę (10), a potem wejdź po drabinie na górę.
 • Wchodząc po schodach, dotrzesz do miejsca łaski: Zachodnie mury obronne stolicy.

Zachodnie mury obronne stolicy

 • Kiedy wyjdziesz na zewnątrz, zobaczysz przed sobą gruby korzeń (11). Zanim udasz się w tym kierunku, najpierw jednak zejdź po schodach (12), a dotrzesz do pomieszczenia, gdzie znajduje się dźwignia, którą otworzysz główną bramę (7).
 • W drodze do korzenia (11) zbierz złote nasiono.
 • Wejdź po grubych gałęziach na górę. Dojdziesz do Sanktuarium Złotego Drzewa, gdzie zmierzysz się z bossem: Godfreyem.
 • Kiedy pokonasz bossa, wyjdź z budynku i idź w kierunku wystającej gałęzi (13).
 • Wejdź po gałęzi (13) na piętro sanktuarium.
 • Następnie dotrzesz do miejsca łaski: Komnata sypialna królowej, a dalej, schodząc po schodach, dojdziesz do areny walki z bossem (14): Morgottem.

Następnie: Elden Ring - Godfrey, Pierwszy Eldeński Władca

Spis treści: Elden Ring - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring - Wulkaniczny Dwór (2)

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze