Skip to main content

Elden Ring - wiadomości: jak napisać, ocenić

Po co pisać wiadomości i je oceniać.

System wiadomości w Elden Ring działa na podobnych zasadach do wcześniejszych gier FromSoftware. Możemy czytać wiadomości innych graczy, a także tworzyć je, by ostrzec inne osoby. Poniżej opisujemy szczegółowo system wiadomości.


Na tej stronie:


Podstawowe informacje o wiadomościach

Wiadomości to kamienne napisy (1) umieszczane na ziemi przez graczy w celu poinformowania innych osób o wartej uwadze sytuacji. Wiadomość może dotyczyć wielu różnych zdarzeń, zazwyczaj po to by zwrócić uwagę na zbliżające się zagrożenie, cenny przedmiot lub jeszcze jakiś inny aspekt.

Na przykład informacja typu „Uważaj, lewo” zazwyczaj będzie informować graczy, że tuż za rogiem czai się jakiś wróg, który zamierza zaatakować naszą postać. Albo „Teraz, skakanie” może świadczy o tym, że warto zeskoczyć na poniżej położony dach, który na pierwszy rzut oka nie wydaje się miejscem, po którym można chodzić.

Wiadomości mogą być różne i dotyczyć wielu sytuacji, dlatego warto je czytać, by dowiedzieć się o zbliżających się zagrożeniach czy skarbach, które czasami możemy przeoczyć.

Co ważne, wiadomości działają w trybie online. Jeśli grasz offline możesz nie zobaczyć wiadomości innych graczy.


Oceniane wiadomości

Możemy oceniać pozytywnie lub negatywnie wiadomości innych graczy, czytając kamienne znaki. Każdorazowa ocena sprawi, że osobie, która napisała wiadomość, zostaną uzupełnione punkty życia do maksymalnego poziomu.

Jeśli ktoś inny oceni naszą wiadomość, wówczas analogicznie zostanie nam uzupełnione życia bohatera.


Jak napisać wiadomość

Aby napisać wiadomość, należy wejść do menu gry i wybrać opcję: Wiadomości (2). Wiadomości można złożyć z gotowych fraz i składają się z dwóch części: szablonu i słowa. Nie możesz więc napisać z klawiatury słów, których chciałbyś użyć - musisz skorzystać z gotowych fraz.

W zakładce Napisz wiadomość (3) wybierz najpierw Szablon (4), gdzie gwiazdki (****) oznaczają frazę, której użyjesz w Słowa (5). W ten sposób możesz stworzyć wiadomość. Kiedy wiadomość będzie gotowa, naciśnij przycisk Zakończ, a pojawi się na ziemi.

Następnie: Elden Ring - gesty: jak wykonać, zdobyć

Spis treści: Elden Ring - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring - przerwa: jak zapuzować grę

Zobacz także