Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elden Ring - gesty: jak wykonać, zdobyć

Jak wykonać i zdobyć gesty.

Gesty to cecha charakterystyczna dla gier FromSoftware. Nie inaczej jest w Elden Ring. Podczas gry zdobywamy wiele różnych gestów, które przydają się zwłaszcza w grze wieloosobowej.


Na tej stronie:


Jak zdobyć nowe gesty

Nowe gesty będziesz zdobywać przez niemal całą grę. Czasami wejdziesz w posiadanie gestu, po prostu zbierając przedmiot (jasny punkt), a innym razem zdobędziesz go, rozmawiając z jakąś postacią (np. gdy wykonasz dla niej zadanie).


Jak i kiedy wykonać gest

Aby wykonać gest, przejdź do menu i wybierz odpowiedni gest (1), który chcesz wykonać. W tym samym menu możesz zmienić gest, wciskając odpowiedni przycisk i wybierając z listy gestów.

W grze solowej wykonywanie gestów nie ma większego sensu, gdyż nikt ich nie zobaczy, ale podczas gry wieloosobowej, warto ich używać. Kiedy jakiś gracz nawiedzi twój świat lub ty jego, warto wykonać gest na powitanie, np. ukłon.

Także gdy odniesienie znaczące zwycięstwo, np. pokonując bossa, warto wykonać gest świadczący o tryumfie.

Następnie: Elden Ring - sakwa, szybkie wybieranie przedmiotów

Spis treści: Elden Ring - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring - wiadomości: jak napisać, ocenić

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze