Skip to main content

Elden Ring - skradanie

Jak i kiedy się skradać.

Skradanie jest jednym z ważniejszych elementów rozgrywki w Elden Ring. Dzięki temu trybowi możemy zakradać się niepostrzeżenie do wrogów, aby ich likwidować. Wyjaśnimy więc podstawowe kwestie dotyczące tego aspektu.


Na tej stronie:


Jak się skradać

Aby przejść w tryb skradania, należy nacisnąć lewą gałkę kontrolera. Wówczas postać przykucnie i będzie się ciszej poruszać. W ten sposób można podejść niepostrzeżenie do wroga i wyprowadzić atak. Oczywiście należy zajść oponenta od tyłu, aby nas nie zauważył.

Tryb skradania umożliwia wyprowadzenie śmiertelnego ciosu, który zadaje znaczne obrażenia oponentom, a nawet - w niektórych sytuacja - może zabić rywala. Należy podejść blisko wroga od tyłu, wcześniej namierzając go, i nacisnąć przycisk odpowiedzialny za zwykły atak (L1 na PS4/PS5; LB na Xboxach), a bohater sam wyprowadzi krytyczne uderzenie.

Aby jeszcze efektywniej korzystać ze skradania, warto wykorzystać osłony oraz obiekty, które znajdują się w danej lokacji. Czekając za tym, żeby przeciwnik obrócił się, możesz schować się w krzakach lub ukryć się za ścianą czy murem.


Kiedy się skradać

Warto jak najczęściej korzystać z trybu skradania, aby podejść do wrogów i ich po cichu eliminować. Skradanie także można wykorzystać, by ominąć przeciwników, z którymi nie chcemy walczyć, bo są zbyt silni lub jest ich zbyt dużo.

Skradanie najlepiej sprawdza się w otwartych przestrzeniach, gdzie łatwiej zaczaić się i zajść od tyłu wroga. W budynkach i pomieszczeniach również można korzystać ze skradania, ale - ze względu na układ przeciwników - trudniej likwidować seriami kolejnych wrogów.

Następnie: Elden Ring - broń: ulepszanie, wzmacnianie

Spis treści: Elden Ring - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring - leczenie, uzupełnianie zdrowia

Zobacz także