Skip to main content

Elden Ring - broń: ulepszanie, wzmacnianie

Jak ulepszyć oręż.

W Elden Ring znajdziemy wiele rodzajów broni. Warto przetestować różne typy oręża, aby wybrać ten, który będzie odpowiadał naszemu stylowi walki, a także spełni swoje zadanie w przypadku wybranej profesji. Po pewnym czasie, gdy spotkamy silniejszych przeciwników, nawet najlepsza broń stanie się coraz mniej użyteczna. Wówczas przyjdzie czas, aby ją ulepszyć. Poniżej znajdziesz informacje, dzięki którym wzmocnisz swój oręż.


Na tej stronie:


Jak i gdzie ulepszyć broń

Aby wzmocnić broń, musisz:

  • udać się do kowala lub stołu kowala (więcej informacji poniżej);
  • posiadać odpowiednie kamienie kowalskie;
  • posiadać odpowiednią liczbę runów.

Pierwszy stół kowalksi, przy której ulepszyć broń, znajduje się w Kościele Elleha (A). To miejsca położone jest na północ od Opuszczonego Cmentarzyska, czyli lokacji startowej.

Podejdź do kowadła (1), by rozpocząć ulepszanie broni.

Aby wzmocnić oręż, musisz posiadać wymaganą liczbę odpowiednich kamieni (2). Liczba w nawiasie odpowiada liczbie posiadanych kamieni w ekwipunku, a przed nawiasem - liczbę kamieni potrzebnych do ulepszenia.

Przy kowadle w Kościele Elleha można ulepszyć broń tylko do trzeciego poziomu (+3). Aby ulepszyć broń do wyższego poziomu (powyżej +4), musisz odnaleźć kowala, który będzie w stanie taką czynność wykonać.

Kowala Hewga (3) odnajdziesz w lokacji o nazwie Stół Utraconej łaski. Prędzej czy później przeniesiesz się do tego miejsca, jeśli jeszcze tam nie byłeś. W trakcie postępów w fabule udasz się do Stołu Utraconej Łaski i będziesz mógł zwiedzić to miejsce. Będziesz mógł tam wracać z poziomu mapy, tak często, jak będziesz tego potrzebował.

Innym kowalem, który potrafi wzmocnić broń od poziomu czwartego jest Iji (4), którego znajdziesz w regionie Jeziorze Liurnia, przy miejscu łaski Droga do posiadłości (A).

Kamienie dzielą się na dwa rodzaje (zwykłe i ponure), a także ze względu na różne poziomy ulepszenia.


Gdzie szukać kamieni kowalskich

Kamienie znajdziesz w wielu miejscach:

  • czasami wypadają z przeciwników;
  • możesz je także odnaleźć jako przedmioty (jasne punkty), eksplorując świat gry;
  • odnajdziesz je również w niektórych podziemnych lokacjach - kopalniach - w których, na ścianach, znajdują się brązowe i białe złoża, z których należy zebrać kamienie.

Następnie: Elden Ring - broń: popioły wojny, umiejętności

Spis treści: Elden Ring - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring - skradanie

Zobacz także