Skip to main content

Elden Ring Shadow of the Erdtree zalicza udaną premierę na Steamie. W grze bawi się pół miliona graczy

Można zakładać, że na innych platformach jest podobnie.

Deweloperzy ze studia FromSoftware mają mieć powód do dumy. Dodatek Shadow of the Erdtree do gry Elden Ring zaliczył bardzo udaną premierę na Steamie, przyciągając do Ziem Pomiędzy pół miliona graczy jednocześnie. DLC otrzymuje także mnóstwo pozytywnych opinii.

Jak możemy się dowiedzieć z danych serwisu SteamDB, jeszcze do wczoraj średnia liczba graczy w tym tygodniu wynosiła około 150 tysięcy dziennie. Wraz z nocną premierą rozszerzenia wartość ta gwałtownie podskoczyła, osiągając w szczytowym momencie niecałe 590 tysięcy. To mniej-więcej połowa rekordu gry, kiedy dwa lata temu w produkcji bawiło się naraz 953 tys. osób.

Oczywiście można jednak zakładać, że sporo z tych osób wciąż jeszcze pracuje nad uzyskaniem dostępu do DLC, co wymaga pokonania dwóch bossów: Radahna oraz Mohga. Ten ostatni do tej pory był opcjonalnym przeciwnikiem, dlatego zapewne wielu graczy go pominęło. Według danych osiągnięć Steam odznakę za jego pokonanie zdobyło na ten moment jedynie 39,2 procent graczy.

Zobacz na YouTube

Jednocześnie gracze dzielą się swoimi opiniami w sekcji recenzji. Na moment pisania tego tekstu użytkownicy wystawili produkcji 4,2 tysiąca opinii, z czego 3,9 tysiąca jest pozytywnych, a zaledwie 308 negatywnych. Przekłada się na to na „Bardzo pozytywny” wskaźnik wszystkich ocen. Znaczna większość negatywnych recenzji dotyczy jednak problemów z optymalizacją gry: gracze skarżą się na irytujący stuttering w lokacjach z DLC.

Przypomnijmy, że dodatek Shadow of the Erdtree daje graczom dostęp do całkowicie nowej krainy, znanej jako Królestwo Cieni. Zmatowieniec wyrusza tam wraz z grupą wyznawców, aby odnaleźć zaginionego półboga Miquellę Łagodnego. DLC dodaje do gry około setkę nowych przedmiotów, ponad dziesięciu unikalnych bossów do pokonania, a samo Królestwo Cieni przypomina rozmiarami Pogrobno z podstawowej wersji gry.

Zobacz także: Elden Ring Shadow of the Erdtree - Poradnik, Solucja

Zobacz także