Skip to main content

Elden Ring: Shadow of the Erdtree to kolos wśród dodatków. FromSoftware zdradza szczegóły

Nawet 100 nowych broni.

FromSoftware przyzwyczaiło nas do tworzenia dodatków na wielką skalę, ale Elden Ring: Shadow of the Erdtree wydaje się przebijać wszystkie dotychczasowe projekty studia. Twórcy opowiedzieli, czego powinniśmy się spodziewać.

Dziennikarze z zagranicznych serwisów rozmawiali z deweloperami podczas zamkniętego pokazu, podczas którego pierwsi ochotnicy mogli zmierzyć się z początkową lokacją rozszerzenia, aby następnie opisać swoje wrażenia. Przedstawiciel firmy Bandai Namco potwierdził, że rozszerzenie zaoferuje około setkę nowych broni.

Mniej więcej 100 broni w ośmiu nowych kategoriach z różnymi wariacjami” - doprecyzował anonimowy rozmówca w wypowiedzi dla GamesRadar+. Jak czytamy dalej, gracze napotkają na swojej drodze 10 unikalnych bossów, a także kilku mniejszych i powtarzających się mini-bossów.

Podobnie jak w samym Elden Ring, nie wszyscy bossowie są konieczni do pokonania. Będą oni jednak wielkim wyzwaniem dla odważnych Zmatowieńców, którzy zechcą sprawdzić się w boju” - czytamy dalej.

W sieci znajdziemy już sporo wrażeń z rozgrywki.Zobacz na YouTube

Dodatek musiał być wielki

Hidetaka Miyazaki - reżyser gry - zaznaczył w rozmowie z PCGamer, że już na etapie planowania twórcy skupiali się na wielkiej skali projektu. „Na początku było wiele możliwości, ale jedną z rzeczy, które określiliśmy bardzo wcześnie, był rozmiar gry” - mówił w wywiadzie.

Chcieliśmy, aby mapa miała odpowiednio dużą skalę, dzięki której gracze doświadczą tego samego uczucia, co w podstawowej wersji gry. Chcieliśmy, aby ponownie posmakowali radości z odkrywania i eksploracji. Potrzebowaliśmy mapy, która to podtrzyma i jeszcze bardziej wzmocni”.

Zagęszczenie mapy, stosunek podziemii do otwartych obszarów i sposób ich przeplatania - wszystko to chcieliśmy zbadać na nowo w dodatku” - podsumował. Efekt badań poznamy już niedługo. Dodatek Shadow of the Erdtree trafi na rynek 21 czerwca.

Choć historia z rozszerzenia jest samodzielną przygodą, oderwaną od fabuły podstawowej kampanii i umieszczoną w oddzielnej lokacji, gracze będą musieli się nieco wykazać. Przed wejściem do nowej krainy trzeba będzie pokonać dwóch wymagających bossów z „podstawki”.

Zobacz także