Skip to main content

Elden Ring - odpoczynek: zmiana pory dnia

Jak zmienić porę dnia.

Tutaj znajdziesz informacje o odpoczynku, a także wyjaśnimy, jak zmienić porę dnia Elden Ring.


Na tej stronie:


Odpoczynek - co powoduje

Odpoczynek to funkcja w grze, z której skorzystamy tylko w miejscu łaski. Podczas odpoczynku automatycznie zregenerujemy punkty zdrowia i skupienia (many), a także uzupełniamy butelki szkarłatnych i modrych łez.

Co więcej, każdorazowo odpoczywając, doprowadzamy do resetu świata. Dlatego należy zastanowić się, czy warto to robić,. Czasami bowiem nie opłaca się odradzać przeciwników, jeśli posiadamy jeszcze dużo sił i zapas butelek, a - w drodze do celu - zlikwidowaliśmy wielu wrogów.


Zmiana pory dnia

Odpoczywając (1), wybieramy porę dnia, o której nasza postać „obudzi się”, by kontynuować podróż. Na regenerację zdrowia oraz butelek nie wpływa, jak długo będziemy odpoczywać. Nawet najkrótsza przerwa maksymalnie podniesie poziom zdrowia i odnowi zapas butelek.

Dlatego, odpoczywając, wybierz porę dnia, która najbardziej odpowiada twoim preferencjom.

W grze obowiązuje cykl dnia i nocy, czyli obserwujemy mijające po sobie pory dnia. Dlatego zmianę pory dnia możemy potraktować także do zmiany „jasności świata”. Jeśli wolimy, grać w ciągu dnia lub w nocy, można skorzystać z tej funkcji, by ustawić ten parametr pod swoje preferencje.

Następnie: Elden Ring - odradzanie wrogów, reset świata

Spis treści: Elden Ring - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring - butelki: jak zwiększyć ilość i moc

Zobacz także