Skip to main content

Elden Ring - butelki: jak zwiększyć ilość i moc

Co zrobić, by zwiększyć liczbę i moc butelek.

Butelki szkarłatnych i modrych łez w Elden Ring służą do regenerowania poziomu zdrowia i many. Butelki możesz swobodnie rozdzielać przy miejscu łaski. Na tej stronie dowiesz się, co zrobić, by zwiększyć liczbę butelek, a także jak je ulepszyć, by regenerowały większą liczbę punktów zdrowia i skupienia (many).


Na tej stronie:


Jak zwiększyć liczbę butelek

Aby zwiększyć liczbę posiadanych butelek, które nasza postać nosi przy sobie, należy odnaleźć Złote nasiono.

Złote nasiono znajdziemy przy małych, złotych drzewach (1), które znajdują się w różnych miejscach w świecie gry.

Kiedy wejdziemy w posiadanie Złotego nasiona, należy udać się do miejsca łaski i skorzystać z funkcji Butelki / Dodaj ładunek do butelki, by zwiększyć liczbę butelek.

Od pewnego momentu, aby zwiększyć liczbę butelek o jedną, należy zużyć więcej niż jedno nasiono. Po prostu, koszt zwiększenia liczby butelek wzrasta.

Co ciekawe, rozpoczynając nową grę, jako pamiątkę, możemy wybrać Złote nasiono. W ten sposób, już na początku gry, będziemy mieć w ekwipunku jedno Złote nasiono.


Jak zwiększyć moc butelek

Butelki szkarłatnych i modrych łez możemy ulepszać, by regenerowały większą liczbę punktów życia i skupienia (many). Każde ulepszenie sprawi, że przy nazwie butelki (2) pojawi się informacja o poziomie butelki (+1, +2 itd.). Im poziom jest wyższy, tym lepszy efekt przynosi skorzystanie z butelki.

Aby ulepszyć butelki, musisz odnaleźć Świętą Łzę. Święte Łzy najczęściej można odnaleźć przy pomnikach (3) w kościołach, budowlanych, które znajdują w różnych częściach mapy.

Jeśli posiadasz Świętą Łzę, skorzystaj z miejsca łaski, by zwiększyć moc butelek, dzięki funkcji: Butelki / Wzmocnienie butelek.

Następnie: Elden Ring - odpoczynek: zmiana pory dnia

Spis treści: Elden Ring - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring - butelka: napełnianie, rozdzielanie

Zobacz także