Skip to main content

Elden Ring - iluzoryczne ściany: jak rozpoznać

Jak działa system ukrytych przejść i znikających ścian.

Elden Ring skrywa mnóstwo tajemnic i opcjonalnych lokacji. Gracze, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z tytułami studia From Software, mogą się bardzo zdziwić, odkrywając na dodatek ukryte pomieszczenia - schowane za sztucznymi ścianami.

Tego typu sekrety są obecne w grach z cyklu Souls od zawsze. Powracają także w Elden Ring. Nie ma prostego sposobu na rozpoznanie iluzorycznych ścian, jednak zawsze można zwrócić uwagę na wiadomości graczy (1).

To prawda, że wiadomości te często nas oszukują i wielu graczy pisze je tam, gdzie wcale nie ma sztucznej ściany. Czasem jednak faktycznie trafiamy na sekret - dlatego nie warto ignorować białych notatek przy ścianach.

By odsłonić iluzoryczną ścianę, wystarczy się w nią wturlać lub uderzyć bronią. Zobaczysz wtedy, że powoli znika (2). Swoją drogą, ściana z tych screenów to ściana w Kukułczym Kościele w Akademii Rai Lucarii.

Za sztucznymi ścianami najczęściej trafimy na jedno pomieszczenie z jakimś skarbem. Czasem jednak, na przykład w Klasie Szkolnej w Akademii, odkryjemy więcej pomieszczeń.

Nikt nie odkrył jeszcze wszystkich iluzorycznych ścian w Elden Ring. Gracze wciąż szukają. Warto wracać do odwiedzonych wcześniej lokacji i podziemi, gdy mamy już bardzo wysoki poziom - gdy wrogowie praktycznie nie stanowią wyzwania. Wtedy można w spokoju poświęcić się sprawdzaniu ścian, jeśli mamy ochotę samodzielnie je odszukać.

Spis treści: Elden Ring - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring - Twierdza Okrągłego Stołu: jak wyjść

Zobacz także