Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elden Ring - Akademia Rai Lucarii (1)

Przemierzamy akademię.

Akademia Rai Lucarii to jedna z większych i najważniejszych lokacji w grze. Wewnątrz bowiem znajdziesz jednego z kluczowych dla gry bossów - Rennalę. Zanim jednak dotrzesz do areny walki z tym przeciwnikiem, musisz przemierzyć wiele korytarzy i pomieszczeń. Poniżej opisujemy, jak przedostać się do tego miejsca.

Aby wejść do Akademii Rai Lucarii, musisz posiadać Błyskamienny klucz do Akademii. Gdzie znajduje się wejście do Akademii Rai Lucarii i jak zdobyć Błyskamienny klucz do Akademii, opisaliśmy na stronie Elden Ring - Akademia Rai Lucarii: jak wejść.


Na tej stronie:


Kukułczy Kościół

Miejsce łaski Kukułczy Kościół, czyli pierwsze tego typu miejsce w Akademii Rai Lucarii, odnajdziesz w budynku kościoła (1), do którego dotrzesz, idąc główną drogą, a potem wchodząc po schodach.

Uważaj na magów pilnujących drzwi. Wewnątrz spotkasz przeciwników z czteroma rękoma, którzy są bardzo groźni. Nie atakuj ich, dopóki oni nie wykonają swojego ataku. Wywab ich z kościoła pojedynczo, a gdy zaczną szybko wymachiwać swoimi mieczami, po chwili upadną na ziemię - wówczas podbiegnij do nich i wyprowadź serię uderzeń.

W bocznym korytarzu kościoła odnajdziesz miejsce łaski: Kukułczy Kościół (2).

Tym samym korytarzem wyjdziesz z kościoła drugą stroną. Uważaj na truposzy z niebieskimi oczami. Wydają się być wolni, ale, gdy podejdą blisko, potrafią przyspieszyć i szybko zaatakować. Likwiduj ich więc szybko i nie pozwól się otoczyć.

Idąc ścieżką w dół, dotrzesz do mostu linowego (3). Kiedy go przekroczysz, spodziewaj się wielu przeciwników. Jeśli nie możesz sobie z nimi poradzić, przebiegnij obok nich.

Kieruj się w stronę budynku (4) i wejdź do środka.

Kiedy miniesz korytarz, dotrzesz do windy (5).

Zbliż się do krawędzi schodów i poczekaj na odpowiedni moment. Zeskocz na platformę, kiedy ta będzie dojeżdżała do schodów.

Uważnie obserwuj, by wyskoczyć z windy w odpowiednim momencie. Kiedy zobaczysz obszar wskazany na tym obrazku (6) - zeskocz z windy na ziemię. Następnie wejdź do budynku, gdzie znajduje się miejsce łaski: Klasa szkolna.


Klasa szkolna

Z pomieszczenia, gdzie znajduje się miejsce łaski, wyjdź na korytarz. Miej na usadzę fakt, że zbliżasz się do bossa i czeka cię trudna przeprawa, gdyż spotkasz w tym miejscu wielu magów. Jeśli walka będzie dla ciebie za trudnią, przebiegnij obok nich.

Na końcu korytarza odnajdziesz pomieszczenia, w którym znajduje się kilku magów i duży garnek z rękoma. Pierwszego z nich możesz zlikwidować po cichu, ale kolejnym musisz stawić czoła. Niezależnie, czy będziesz z nimi walczył, czy nie, skręć w prawo (7).

W kolejnym pomieszczeniu wejdź po schodach. Idąc dalej korytarzem, dotrzesz do areny walki z bossem: Rudy wilk Radagona.

Pomiędzy schodami a areną walki z bossem, znajduje się sekretne przejście, gdzie odnajdziesz kilka skarbów. Uderz w ścianę (8), by wejść do sekretnego miejsca.

Następnie: Elden Ring - Rudy wilk Radagona

Spis treści: Elden Ring - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring - Akademia Rai Lucarii: jak wejść

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze