Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Eksploracja w stylu Sid Meier's Pirates w zwiastunie Abandon Ship

Morza pełne przygód.

Przedstawiciele Fireblade Software opublikowali nowy zwiastun niezależnego Abandon Ship - materiał skupia się na aspekcie eksploracji. Produkcja zmierza na PC i ma zadebiutować jeszcze w tym roku.

Podczas przemierzania losowo generowanych mórz i oceanów natkniemy się na liczne zadania i wydarzenia specjalne, a podejmowane wybory podobno w znaczącym stopniu zmodyfikują trwającą kampanię.

Scenarzyści przygotowują główny wątek fabularny, ale podczas zwiedzania świata nieraz trafimy do miejsc zupełnie niezwiązanych z historią, oferujących poboczne misje.

Różne regiony zaoferują inne krajobrazy i warunki pogodowe - w tym skute lodem powierzchnie mórz. Siła i wielkość fal będzie mieć wpływ na przebieg walki, podczas której kamera zawiśnie nad pokładem statku, a my zajmiemy się wydawaniem poleceń załodze.

Podczas podróży musimy radzić sobie nie tylko z przeciwnikiem, ale także z pożarami na pokładzie, zalewaniem jednostki, kolizjami z lodem, wysokimi falami czy też wyładowaniami elektrycznymi.

Co interesujące, zatopienie okrętu nie jest końcem przygody. Załoga ginie bezpowrotnie, ale jeśli nasz kapitan uratuje się na szalupie, może uciec i wrócić do walki.

Komentarze