Skip to main content

Ekipa „Pierścieni Władzy” sprzeciwia się hejtowi wobec czarnoskórych aktorów

„Solidaryzujemy się z naszą obsadą”.

Twórcy serialu „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” nie są obojętni wobec hejtu, który został skierowany w stronę czarnoskórych aktorów, biorących udział w projekcie. Do akcji przyłączyły się też największe gwiazdy filmowej trylogii Petera Jacksona, między innymi Sean Astin (Samwise Gamgee) i Elijah Wood (Frodo Baggins).

My, obsada »Pierścieni Władzy«, stoimy razem w absolutnej solidarności i przeciwko nieustannemu rasizmowi, groźbom, nękaniu i nadużyciom, którym niektórzy z naszych kolegów są na co dzień poddawani. Odmawiamy ignorowania i tolerowania tego” - to fragment oświadczenia, które w całości pojawiło się na oficjalnym profilu serialu na Twitterze.

Przypominamy, że sprawa jest poważna i dotyczy głównie kwestii koloru skóry Harfootów oraz elfów. Część społeczności źle odebrała zaangażowanie czarnoskórych aktorów do niektórych ról.

Do sytuacji odnieśli także artyści, wcielający się w postaci hobbitów w oryginalnej serii filmów. Na swoich kontach w mediach społecznościowych Elijah Wood i Sean Astin opublikowali zdjęcia z krótkim opisem „Wszyscy jesteście tu mile widziani”. Na uwagę zasługują też założone przez nich koszulki i czapka Astina, na których widnieją obrazki uszu różnych ras w różnych odcieniach skóry.

Sprawę poparli też Billy Boyd (Peregrin „Pippin” Took) i Dominic Monaghan (Meriadok „Merry” Brandybuck), którzy udostępnili powyższe zdjęcia kolegów z planu. Trzeci odcinek serialu „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” już 9 września o godzinie 6:00 na platformie Amazon Prime Video.

Zobacz także