Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

EA ujawniło, w które tytuły wydawcy w tym roku grano najczęściej

Firma dokonuje podsumowania.

EA opublikowało infografikę, którą podsumowuje mijający rok. Okazuje się, że najpopularniejszymi grami wydawcy w ostatnich dwunastu miesiącach było Apex Legends i tytuły z serii FIFA.

Z ilustracji wynika, że liczba graczy w produkcjach firmy wyniosła pół miliarda, a najwięcej nowych uczestników zabawy - 30 procent - pochodzi z Europy. Na drugim miejscu są użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych (25 proc.), a na trzecim Azji i Pacyfiku (22,5 proc.).

Grafika wskazuje, że w 2021 roku w grach z serii FIFA strzelono łącznie 22,3 miliarda goli w 9,7 miliarda meczów, zaś najwięcej bramek zdobyto Kylianem Mbappe, a najchętniej wybieranym zespołem było Paris Saint-Germain.

Fragment opublikowanej infografiki

Podsumowano też dokonania graczy w Mass Effect: Edycja Legendarna. Aż 68 proc. osób decydowało się na rozgrywkę mężczyzną, a najchętniej dobieranymi do zespołu towarzyszami byli Kaidan, Ashley i Garrus.

W minionym roku nie słabła popularność The Sims 4, w którym spędzono w sumie 1,2 miliarda godzin, z czego 529 milionów przeznaczono na kierowanie Simami, 146 milionów na tworzenie postaci, a 226 milionów na budowaniu domów. Podopieczni najczęściej umierali zaś ze starości.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze