Skip to main content

Dziś premiera God of War Ragnarok

Kratos i Atreus zapraszają na kolejną przygodę.

Dziś 9 listopada, a więc premiera God of War Ragnarok. Właściciele konsol PlayStation czekali na ten dzień od 2018 roku, kiedy zadebiutowała pierwsza część rebootu serii. Gra dostępna jest w edycji cyfrowej i pudełkowej, w pełnej polskiej wersji językowej (dubbing lub napisy), a także oryginalnej, angielskiej.

„Jedynka” pozostawiła wiele pytań dotyczących losu Kratosa i Atreusa, a Ragnarok kontynuuje wątek głównych bohaterów, dokładając też sporo pobocznych historii. Za grę ponownie odpowiada studio Santa Monica.

Zachęcamy do zerknięcia na naszą ogromną publikację God of War Ragnarok - Poradnik, Solucja, w której znajdziecie masę porad do gry, ale też opis przejścia misji, a także kompletny przewodnik ze znajdźkami i sekretami.

Gameplay oparto w dużej mierze na poprzedniku. Jest to więc połączenie walki, eksploracji i przerywników filmowych, pełniących kluczową rolę w prowadzeniu narracji, a wszystko rozgrywa się w półotwartych światach opartych na skandynawskiej mitologii. Twórcy przygotowali jednak co najmniej kilka dużych niespodzianek, o których nie sposób nie wspomnieć, nie psując zabawy.

Naprawdę rzadko zdarza się tak ogromna i tak dopracowana gra - szczególnie ostatnio. We mnie będzie ona rezonować znacznie dłużej niż poprzednia odsłona. To wielka, pięknie napisana i wyreżyserowana przygoda. Zazdroszczę wam, że macie ją jeszcze przed sobą” - głosi nasza recenzja God of War Ragnarok.

Gra jest dostępna na PS5 i PS4. Niewykluczone, że w przyszłości trafi też na PC, tak jak poprzednia część.

Zobacz także