Skip to main content

Dzika, zielona roślinność - mod do Fallout 4

Całkowita zmiana otoczenia.

Jak wyglądałby Fallout, jeśli katastrofa nuklearna nie wyjałowiłaby ziemi, a rośliny rozrastałyby się dziko wzdłuż i wszerz opustoszałego świata? Albo gdyby ktoś uruchomił Generator Ekosystemu Cudownej Krainy i nie mógł nad nim zapanować? Wszystko, co zniszczyła wojna, zostałoby obrośnięte mchem, bluszczem, a drzewa przesłaniałyby niebo. Dzięki modowi możemy przekonać się sami, jak wyglądałby zielony, zniszczony teren Wspólnoty.

Jedna z największych modyfikacji do Fallout 4 zmienia świat gry nie do poznania. Wprowadza zieloną roślinność, trawy, krzaki i drzewa, które diametralnie odmieniają pejzaż post-nuklearnego świata. Mod wpływa jednak nie tylko na warstwę wizualną, ale też na rozgrywkę. Teraz trudniej będzie znaleźć przedmioty na ziemi lub dojrzeć przeciwnika w gąszczu obrastającym ruiny miasteczka. Puste uliczki, na których wroga dojrzelibyśmy z kilkuset metrów, mogą stać się śmiertelną pułapką.

Ze względu na wielką skalę moda, nie obyło się bez błędów. Brak niektórych tekstur, niepełne dopracowanie lub niedopasowanie kolorystyczne niektórych elementów nie będą nam jednak aż tak przeszkadzać. Zwłaszcza kiedy nacieszymy oczy pierwszym obrośniętym mchem autobusem lub tunelem z drzew wiodącym do miasta. Mod sprawi, że odkryjemy mapę na nowo, ponieważ każda lokacja wygląda świeżo. Mimo niedociągnięć, moda warto przetestować i śledzić jego rozwój, ponieważ nie został jeszcze ukończony.


Jak działa mod?

Mod zmienia całkowicie mapę gry z ponurych pustkowi na zieloną dżunglę. Zmniejszona widoczność wywołana mnogością roślin wpływa zarówno na gracza jak i przeciwników, a zielona kolorystyka działa milej dla oka. Mod całkowicie zmienia odbiór gry, która teraz przypomina bardziej The Last of Us.

Zobacz na YouTube

Jak zainstalować moda?

Na chwilę obecną, mod przestał być wspierany i został wyłączony z bazy dostępnych modów Nexusmods.com.


Powrót do spisu treści: Fallout 4 - mody do gry

Następnie: Cztery pory roku - mod do Fallout 4

Kolejny mod również zmienia wygląd całego świata. Może nie tak drastycznie jak powyższy, ale daje nam możliwość przeistoczenia mapy gry w bardziej odpowiadającą wybranej porze roku.

Zobacz także