Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dying Light 2 ze złotym statusem. Gra nie będzie opóźniona

Deweloperzy nie będą jednak próżnować.
  • Dying Light 2 osiągnął status „gold”
  • Oznacza to, że gra jest gotowa do wydania
  • Przed deweloperami jeszcze ostatnie poprawki przed premierą

Techland poinformował, że w miniony weekend Dying Light 2: Stay Human uzyskało złoty status, co oznacza, że gra jest gotowa do wydania i trafi do tłoczni. Tym samym produkcji nie grozi kolejne opóźnienie premiery.

Pozostały do premiery czas - gra ukaże się 4 lutego - deweloperzy spędzą oczywiście na doszlifowaniu projektu i pracach nad premierową aktualizacją.

„Dying Light 2 pokryło się złotem!” - chwali się studio na Twitterze. „To nie byłoby możliwe bez waszego wsparcia przez te wszystkie lata. Spędzimy pozostały czas, upewniając się, że dostarczymy wam najlepsze wrażenia. Dziękujemy, że z nami jesteście!”.

O kwestii ostatnich poprawek przed debiutem wypowiedział się w komunikacie prasowym Tymon Smektała, główny projektant gry.

„Dla nas to kluczowy moment. Gra jest gotowa do produkcji, ale nie zwalniamy tempa. Fakt, że gra jest skończona i osiągnęliśmy złoty status na dwa miesiące przed premierą to świetny znak, ale nie oznacza on, że nasza praca dobiegła końca. Wciąż jest jeszcze kilka udoskonaleń i poprawek do wprowadzenia, a także chcemy zaimplementować uwagi od naszej społeczności. Jednak to, co mamy na ten moment, jest solidne i gotowe. Jestem niezmiernie dumny z całego zespołu!” - mówi Smektała.

Dying Light 2 pierwotnie miało zadebiutować jeszcze na początku 2020 roku, lecz zdecydowano się na opóźnienie, bez podawania nowej daty. Następnie Techland wyznaczył drugi termin - 7 grudnia - który również przełożono.

Niedawno mieliśmy okazję spędzić ponad cztery godziny z nową grą Techlandu. Zachęcamy do przeczytania naszych wrażeń z pokazu Dying Light 2.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze