Skip to main content

Duchowy następca StarCrafta ma datę premiery. Stormgate trafi do wczesnego dostępu

Ujawniono też trzecią frakcję.

Stormgate ukaże się 13 sierpnia obecnego roku w programie Early Access na Steamie. Produkcja studia Frost Giant to duchowy następca StarCrafta, więc nie będzie zapewne niespodzianką, że kolejna - trzecia - ujawniona frakcja przypomina „nieco” protossów.

W przeszłości twórcy darmowej (choć wczesny dostęp będzie odpłatny) produkcji ujawniali już dwie pozostałe strony konfliktu, a więc ludzkie siły Vanguard oraz Infernal Host, czyli - odpowiednio - terran i zergi, ale pod innymi nazwami.

Takie podejście nie będzie pewnie niespodzianką jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że Frost Giant to studio złożone z byłych pracowników Blizzarda, którzy w serduszkach skrywają miłość właśnie do StarCrafta i WarCrafta. Dwójka założycieli to Tim Morten (szef produkcji StarCraft 2: Legacy of the Void) oraz Tim Campbell (główny projektant kampanii Warcraft 3: The Frozen Throne).

Zobacz na YouTube

Rozgrywka jest do bólu klasyczna: zbieranie surowców, rozbudowa bazy, budowanie i ulepszanie jednostek, a ostatecznie walka, z naciskiem na potyczki sieciowe (ale kampanii nie zabraknie).

Nie obejdzie się także bez innowacji. Wraz z ujawnieniem frakcji protossów Celestials deweloperzy opisali, jak chcą uczynić zapomniany nieco gatunek RTS bardziej przystępnym dla współczesnego gracza.

Jest między innymi panel Quick Macro Panel (QMP). Ten „sprawia, że wszystkie czynności, które gracze muszą wykonać, by zbudować i utrzymać armie, są na wyciągnięcie ręki”. Do tego „zautomatyzowane grupy kontrolne”, które sprawiają, że „kontrolowanie armii jest dziecinnie proste”.

Jest też BuddyBot, czyli wirtualny asystent zapewniający dalszą porcję automatyzacji powtarzalnych czynności (do dowolnego konfigurowania przez graczy). „Choć nie zamieni początkujących w mistrza świata, to pomoże wskoczyć prosto w sam środek epickich bitew” - zapewniono.

Zobacz także