Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Drakula” jako western sci-fi. Powstaje nowy film, znamy reżyserkę

Zrealizowała chociażby oscarowy „Nomadland”.

Jeden z najpopularniejszych wampirów na świecie - Drakula - stanie się bohaterem kolejnego filmu, który ma być futurystycznym westernem sci-fi. Projekt poprowadzi Chloé Zhao, reżyserka nagrodzonego Oscarem „Nomadland” czy osadzonego w MCU „Eternals”.

Widowisko zostało po raz pierwszy zapowiedziane w lutym 2021 roku, ale od tamtego czasu nie otrzymywaliśmy żadnych nowych wiadomości. Spekulowano więc, że projekt wylądował w koszu i nie będzie dalej rozwijany. Reżyserka jednak rozwiała wszelkie wątpliwości i potwierdziła w rozmowie z magazynem The Hollywood Reporter, że jest w trakcie pisania scenariusza.

Przypomnijmy, że w 1992 roku premierę miał film „Dracula”, który zgarnął aż trzy Oscary

Film skupi się na losach odtrąconego przez ludzi Drakuli, który jest zmuszony do życia na uboczu. Zhao chce w nowatorski sposób podejść do historii popularnego wampira, zamiast skupiać się na jego przerażającej naturze. Nie wiemy, kiedy dokładnie wystartują zdjęcia do produkcji.

Co ciekawe, niedługo na wielkim ekranie będziemy mogli zobaczyć, jak w roli Drakuli odnajdzie się Nicholas Cage. Wytwórnia Universal Pictures opublikowała na początku roku zwiastun obrazu „Renfield”, czyli osadzonej we współczesnych czasach opowieści o tytułowym słudze znanego wampira.

O autorze
Komentarze