Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nicolas Cage jako narcystyczny Dracula. Nowy zwiastun filmu „Renfield”

Opowieść o pomocniku wampira.

Wytwórnia Universal Pictures opublikowała nowy zwiastun filmu „Renfield”, czyli osadzonej we współczesnych czasach opowieści o tytułowym słudze Hrabiego Draculi. Możemy spodziewać się historii z elementami horroru i akcji, w której główny bohater spróbuje wyrwać się spod władzy demonicznego „przełożonego”.

W filmie poznajemy historię Renfielda, torturowanego pomocnika Draculi - najbardziej narcystycznego szefa w historii. Mężczyzna zmuszany jest do zdobywania nowych ofiar dla swojego pana oraz wykonywania wszelkich poleceń bez znaczenia na to, jak bardzo są poniżające. Teraz, po wiekach służby, bohater gotów jest przeciwstawić się wampirowi” - czytamy w oficjalnym opisie filmu.

Warto zauważyć, że twórcy obrazu postanowili dość wiernie trzymać się przedstawienia postaci sługi z oryginalnej powieści „Dracula” autorstwa Brama Stokera - podobnie jak w pierwowzorze, widzimy Renfielda zyskującego nadludzkie moce po skonsumowaniu owadów, dostarczonych mu przez wampira, a także dobrowolne oddanie się w służbę w zamian za obietnicę wiecznego życia.

Reżyserem filmu został Chris McKay („LEGO Batman: Film”), natomiast scenariusz napisał Ryan Ridley („Rick i Morty”) na podstawie pomysłu Roberta Kirkmana - amerykańskiego autora komiksów, znanego między innymi ze stworzenia takich serii, jak „The Walking Dead” czy „Niezwyciężony”.

W głównych rolach zobaczymy Nicolasa Cage’a („60 sekund”) jako Drakulę, Nicholasa Houlta („Mad Max: Na drodze gniewu”) w roli Renfielda, a także między innymi Norę Lum („Jumanji: Następny poziom”), Adriana Martineza („Niesamowity Spider-Man 2”) oraz Shohreh Aghdashloo („Egzorcyzmy Emily Rose”). Film trafi do kin już 14 kwietnia.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze