Skip to main content

BioWare zmienia tytuł nowego Dragon Age i zaprasza na pierwszy pokaz gameplayu

Jednak nie Straszliwy Wilk.

Zgodnie z całkiem świeżymi doniesieniami, studio BioWare podjęło decyzję o zmianie tytułu najnowszej odsłony cyklu Dragon Age. Dreadwolf (pol. Straszliwy Wilk) przemieniło się w The Veilguard, a pierwszy oficjalny gameplay z gry zobaczymy już w przyszłym tygodniu.

Warto podkreślić, że mowa o gameplayu oficjalnym, ponieważ co nieco widzieliśmy już w ramach zeszłorocznego przecieku wersji alfa. Tym razem materiałami podzieli się już bezpośrednio BioWare, które zaprasza graczy na pokaz zaplanowany na 11 czerwca - czyli następny wtorek - o godzinie 17:00 czasu polskiego. Na oficjalnym kanale YouTube opublikowana zostanie około 15-minutowa prezentacja gameplayu oraz „kilka niespodzianek”.

Po premierze Dragon Age: Inkwizycja otrzymaliśmy niesamowitą okazję do zbadania, przetestowania i zweryfikowania różnych koncepcji dla nowej odsłony. Pod uwagę wzieliśmy wszystko - tak, nawet rozgrywkę wieloosobową” - przekazał Gary McKay, producent gry.

Czas spędzony na eksperymentowaniu wiele nas nauczył. Ta praca i niesamowite wsparcie ze strony EA pomogły nam raz jeszcze skupić się na stworzeniu niesamowitej gry dla jednego gracza, ze wszystkimi wyborami, postaciami i światem, których mogliście od nas oczekiwać” - dodał.

Wygląda więc na to, że gracze mogą spodziewać się wszystkiego, co dobrze znają z poprzednich odsłon. McKay zdradził, że zagramy jako kompletnie nowy bohater - a więc już nie Inkwizytor - a na swojej drodze spotkamy 7 towarzyszów - każdy będzie miał zestaw unikalnych zdolności i własną historię do opowiedzenia.

Zjednoczysz drużynę niezapomnianych bohaterów i stawisz czoła nowemu, przerażającemu zagrożeniu. Oczywiście Straszliwy Wilk nadal odgrywa ważną rolę w tej opowieści, ale to ty i twoi towarzysze - a nie wrogowie - jesteście sercem całej przygody” - podsumował producent.

Zobacz także