Skip to main content

Dostał wadliwy kod na Horizon Forbidden West w zestawie PS5. Pomogła społeczność

Gracz o dobrym sercu.

Przypadek jednego ze świeżych nabywców PS5 pokazuje, że kupno zestawu konsoli z kodem na cyfrową grę wcale nie gwarantuje do niej dostępu. Wadliwy nadruk może skutecznie uniemożliwić dodanie tytułu do biblioteki.

„Wygląda na to, że nie zagram w Horizon Forbidden West na PS5” - napisał Kazuko_Kitsune 2 na Reddicie, publikując zdjęcie vouchera na grę, dołączonego do tzw. „bundla”. Po usunięciu wierzchniej warstwy zdrapki, ukazał się napis „Zdrap, by odsłonić kod”, który... zasłaniał niemal cały kod.

Komentujący polecili graczowi skontaktowanie się z działem obsługi klienta Sony, ale zanim Kazuko_Kitsune 2 zdążył to zrobić, jeden z graczy zaoferował mu swój własny kod na Horizon Forbidden West, który również otrzymał w zestawie PlayStation 5. „I tak kupiłem PS5 pod wpływem impulsu, żeby zagrać w Bloodborne” - napisał internauta o dobrym sercu.

Biorąc pod uwagę, że fragmenty niewyraźnego kodu są możliwe do odczytania, część internautów postanowiła go zdeszyfrować. Pojawiają się nawet komentarze od osób twierdzących, że udało im się za darmo odebrać grę, ale nie wiadomo, kto - i czy w ogóle - mówi prawdę.

Zobacz także