Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Do Baldur's Gate 3 zmierza trzeci duży patch

Z oficjalną premierą na Macach.

Deweloperzy z Larian Studios potwierdzili wydanie trzeciego dużego patcha do Baldur's Gate 3. Aktualizacja zadebiutuje jeszcze we wrześniu wraz pełną wersją gry na Macach.

Informacje opublikowano raczej skromnie, bo w formie krótkiej wzmianki przy okazji podziękowań dla graczy. Patch i pełna wersja gry na Macach ukaże się 21 września, a więc w przyszły wtorek. Przypomnijmy, że na ten moment zagramy wyłącznie na PC oraz konsolach PlayStation 5. Użytkownicy platformy Apple muszą jeszcze przez chwilę nacieszyć się ograniczoną wersją Early Access.

Więcej szczegółów nie podano, ale drobna sugestia ze strony głównej obsady produkcji pozwala podejrzewać, że twórcy mają w planach kilka niespodzianek. Devora Wilde - aktorka odgrywająca rolę Lae'zel, opublikowała w serwisie X krótkie nagranie z resztą growych towarzyszy. Być może Larian Studios zaprosiło ekipę do studia nagrań, by dodać do gry nowe linie dialogowe. Podobny zabieg zastosowano w poprzednim patchu, gdy przerobiono epilog Karlach.

Oficjalną listę zmian otrzymamy zapewne wkrótce. Rozsądnym wydaje się spodziewać kolejnych usprawnień dla wydania na PS5, które potrafi od czasu do czasu rozczarować wydajnością. Wersja na PC działa już całkiem sprawnie, bo większość problemów związanych z trzecim aktem rozwiązano we wcześniejszych aktualizacjach.

Całkiem niedawno do gry trafił mniejszy hotfix, w którym zajęto się przywróceniem brakujących dialogów Minthary. Wątek towarzyszki stał się tym samym o wiele bardziej rozbudowany. Na liście wymieniono też pozbycie się błędu, który może spowodować wyłączenie dźwięku, a także załatanie graficznej usterki przy określonych ustawieniach HDR.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze