Skip to main content

Disney anulował kolejny gotowy serial. Kapitan Nemo musi poszukać nowego domu

Ciąg dalszy ograniczania wydatków.

Po anulowanym niedawno serialu „Kroniki Spiderwick”, przyszedł czas na kolejny. Disney+ rezygnuje z dystrybucji gotowej produkcji „Nautilus”. Serwis chce ograniczyć tegoroczne wydatki.

Brytyjski projekt został zapowiedziany dwa lata temu. Oparty na popularnej powieści Juliusza Verne’a - „20 000 mil podmorskiej żeglugi” - przedstawia losy kultowej postaci Kapitana Nemo i historię zdobycia przez niego słynnej łodzi podwodnej „Nautilus”. Zdjęcia do serii rozpoczęły się w lutym zeszłego roku w Australii, gdzie w sumie nakręcono dziesięć odcinków. W rolach głównych występują Georgia Flood i Thierry Frémont.

Co ciekawe, w paryskim Disneylandzie turyści mogą wejść od środka legendarnej łodzi NautilusZobacz na YouTube

Zaznaczmy, że produkcja nie została całkowicie wyrzucona do śmieci. Disney bowiem szuka dla niej nowego domu - informuje redakcja portalu Deadline. Tak samo jest w przypadku „Kronik Spiderwick”. Oba tytuły padły ofiarą planu oszczędnościowego wytwórni, który zakłada cięcia kosztów na treściach niesportowych na poziomie 3 miliardów dolarów.

Przypomnijmy, że szef Disneya, Bob Iger, zapowiedział także mniejszą liczbę filmów osadzonych w uniwersum Marvela i Gwiezdnych Wojen. Firma chce na nowo ocenić, ile sequeli powinien otrzymać każdy superbohater i zastanowić się nad wprowadzeniem kolejnych.

Zobacz także