Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Oszczędzanie w stylu Disneya. Platforma rezygnuje z gotowego serialu fantasy

Efekt cięcia kosztów.

Disney+ wprowadza w życie plan oszczędnościowy. Platforma zrezygnowała z emisji serialu fantasy „Kroniki Spiderwick” (z ang. „The Spiderwick Chronicles”), będącego nową adaptacją kultowej serii książek dla dzieci. Sprawa o tyle jest zaskakująca, że pierwszy sezon produkcji został w całości ukończony.

„Kroniki Spiderwick” to popularny cykl dla młodszych autorstwa Tony’ego DiTerilizzi i Holly Black. Opowiada o bliźniakach, którzy po wprowadzeniu się do starego rodzinnego domu wraz z mamą i siostrą odkrywają inny, alternatywny, fantastyczny świat. Historia po raz pierwszy została przeniesiona na ekran w 2008 roku w formie filmu pełnometrażowego. Główną rolę zagrał w nim wtedy Freddie Highmore.

„Kroniki Spiderwick” to typowe kino familijno-przygodowe

W 2021 roku z kolei został zapowiedziany serial, realizacji którego podjęły się wytwórnie 20th Television i Paramount Television Studios. Jak informuje portal Deadline, zdjęcia do niego rozpoczęły się we wrześniu ubiegłego roku w Kanadzie i zakończyły na początku tego roku.

W sumie powstało osiem odcinków. Showrunnerem projektu był Aron Eli Coleite, scenarzysta między innymi serii „Locke & Key”. W obsadzie znaleźli się Jack Dylan Grazer, Lyon Daniels, Noah Cottrell, Joy Bryant i Mychala Lee.

Produkcja zmierzała na platformę Disney+, ale ze względu na straty finansowe platformy wprowadzono plan oszczędnościowy, zakładający cięcia na poziomie 5,5 miliarda dolarów. W efekcie zrezygnowano z emisji „Kroniki Spiderwick”. Paramount Television Studios chce jednak znaleźć nowy dom dla serialu, więc prawdopodobnie zobaczymy go u konkurencji Disneya.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Jusiński

Jakub Jusiński

Autor

Wielki fan kina wojennego i dramatów historycznych. Kuba zajmuje się głównie pisaniem newsów ze świata filmów, seriali i VOD.

Komentarze