Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

DICE o negatywnych reakcjach graczy na humor obecny w serii Bad Company

Lars Gustavsson o tworzeniu „niszowych” produktów.

Dyrektor kreatywny DICE wypowiedział się na temat reakcji części użytkowników na humor obecny w strzelaninach z serii Battlefield: Bad Company. Lars Gustavsson zasugerował, że produkcje te nie były dostosowane do potrzeb masowego odbiorcy.

- Wkraczamy tu na pole rozmów o niszach i rynku masowym - powiedział projektant w rozmowie z OXM. - Jeżeli uczynisz produkt bardziej niszowym, zdobędziesz więcej zadowolonych fanów, ale ogólna liczba odbiorców będzie mniejsza. Niektórzy w ogóle nie zwrócą na grę uwagi, inni ją pokochają.

Gustavsson zaznaczył, że obydwie odsłony Bad Company spotkały się z dużą ilością krytyki.

- Dlaczego miałbym w to zagrać? To nie jest poważna strzelanina, nie obchodzi mnie. Chcę otrzymać poważną fabułę, surową i brutalną - wymieniał reakcje odbiorców pracownik DICE. - My sami uważamy, że ta seria jest świetna, kochamy ją. Narracja i postacie są wspaniałe.

Przedstawiciel studia podkreślił, że szanse na pojawienie się kolejnych odsłon serii nie zostały przekreślone.

- To nie jest tak, że pogrzebaliśmy projekt. Po prostu prawda jest taka, że jeżeli chcesz zrobić grę dla mas, musisz być bardziej neutralny, jeżeli chodzi o elementy takie jak humor.

Ostatnia odsłona Bad Company ukazała się w 2010 roku. Seria skupia się na losach tytułowej „Złej Kompanii”, grupy czterech żołnierzy. Dialogi i relacje między nimi, a także ich cyniczne podejście do służby wojskowej są źródłem wielu zabawnych scen i sytuacji.

Zobacz na YouTube

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Battlefield: Bad Company

PS3, Xbox 360

Battlefield: Bad Company 2

iOS, PS3, Xbox 360, PC

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze