Skip to main content

To już koniec Bad Company i Mirror’s Edge. Gry znikną ze sklepów

Aktualizacja: Mirror's Edge jednak nie zniknie.

Aktualizacja: Okazuje się, że Electronic Arts pomyliło się w kwestii Mirror's Edge. Wydawca nie ma aktualnie w planach usunięcia przygód Faith z cyfrowych sklepów, o czym poinformowano w tweecie.

Oznacza to, że „czystką” zostaną objęte wyłącznie Battlefield 1943, a także Battlefield: Bad Company 1 i 2.


Oryginalna wiadomość: Electronic Arts zapowiedziało wyłączenie usług sieciowych części starszych tytułów, co okaże się opłakane w skutkach między innymi dla serii Bad Company. Kroki są dość radykalne: produkcje zostaną usunięte z dystrybucji cyfrowej.

Pełna lista obejmuje Battlefield 1943, Battlefield: Bad Company 1 i 2, a także Mirror’s Edge. W dniu 28 kwietnia tytuły te znikną ze sklepów, co będzie przygotowaniem do zakończenia wsparcia infrastruktury sieciowej, do czego dojdzie 8 grudnia obecnego roku.

„Można nadal grać i korzystać z funkcji offline, takich jak kampanie dla jednego gracza” - napisano w oficjalnym ogłoszeniu. „Choć tytuły te zajmują szczególne miejsce w naszych sercach, obecnie nie możemy się doczekać, by tworzyć razem z wami nowe wspomnienia, podczas gdy skupimy się na naszych obecnych i przyszłych odsłonach cyklu Battlefield”.

Battlefield 1943 był trzecią odsłoną serii na konsolach, z akcją na Pacyfiku. Gracze wcielali się nie tylko w żołnierzy marines, ale także w przedstawicieli japońskiej marynarki wojennej. Co interesujące, produkcja nigdy nie ukazała się w pudełkach i trafiła tylko na PS3 oraz X360.

Bad Company to cykl, który gracze z rozrzewnieniem wspominają do dzisiaj. Marlowe, Sweetwater, Redford oraz Haggard porzucali jednostkę, by wybrać się na własną misję, pełną sztabek złota. Produkcja była bardzo ważna także z innego punktu widzenia, przenosząc serię na silnik Frostbite, stosowany do dzisiaj.

To także odsłona, która trafiła wyłącznie na konsole. Bad Company 2 dotarło już także na PC. Jako Preston Marlowe przedzieraliśmy się przez Amerykę Południową. „Dwójka” kończyła się cliffhangerem i rychłą inwazją Rosji przez teren Alaski, lecz dalszego ciągu opowieści nigdy nie poznaliśmy.

O Mirror’s Edge wspominaliśmy całkiem niedawno, gdy okazało się, że nowa mapa dodana do Battlefield 2042 uwzględnia nawiązanie do tej produkcji - buty Faith. Parkourowy cykl pozostaje jednak zapomniany, choć nowsze Mirror’s Edge Catalyst przynajmniej nie zniknie jeszcze ze sklepów.

Zobacz także