Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Deweloperzy The Elder Scrolls Online o walkach graczy w krainie Cyrodiil

Informacje o balansie i połączeniu eksploracji z PvP.

Twórcy The Elder Scrolls Online opublikowali artykuł z odpowiedziami na pytania przedstawicieli społeczności. Tematem przewodnim jest aspekt PvP, czyli walk pomiędzy graczami.

Podczas bitew będzie można skorzystać z machin oblężniczych

Jedna z krain, Cyrodiil, będzie przeznaczona dla miłośników rywalizacji na szeroką skalę. Armie trzech frakcji będą walczyć tam o kontrolę nad twierdzami, zamkami i miasteczkami. Możliwe będzie nawet zdobycie stolicy i mianowanie jednego z członków sojuszu cesarzem, co będzie wiązało się z różnymi bonusami.

Pytania zadawane przez użytkowników związane były między innymi z balansem rozgrywki.

„Jeżeli jedna ze stron konfliktu będzie miała przewagę liczebną, dwie pozostałe mogą się przeciwko niej sprzymierzyć” - napisali deweloperzy. „Jednak wprowadziliśmy też limity maksymalnej liczby uczestników bitwy w każdej sekcji krainy, by nie zdarzały się sytuacje, że zwyczajnie zabraknie gdzieś miejsca dla jakiejś frakcji”.

Armie złożone z graczy będą najczęściej walczyć o twierdze. Celem takiej bitwy będzie zdobycie dwóch flag znajdujących się w obrębie murów. Istotne będzie też niszczenie umocnień wroga, potężnych broni oraz składów zasobów.

„Otrzymacie też więcej punktów za atakowanie twierdzy sojuszu, który ma przewagę” - dodali twórcy. „Warto też podkreślić, że twierdze będą mogły zdobywać nawet małe grupy, mniejsze, niż się zapewne spodziewacie”.

Przedstawiciele studia Zenimax przypomnieli również, że w Cyrodiil nie będzie wyłącznie krainą PvP. Będziemy mogli wykonywać tam tradycyjne zadania, a przy okazji trafiać na przedstawicieli wrogich sojuszy.

„Przygotujcie się na wiele przypadkowych spotkań z graczami z wrogich frakcji w Cyrodiil. Wiele misji skieruje was na teren przeciwników. Jeżeli więc liczycie na potyczki na mniejszą skalę, z dala od wielkich bitew, to z pewnością trafisz na wrogów przy różnych osadach i miastach”.

The Elder Scrolls Online zadebiutuje w przyszłym roku, trafi na PC i konsole nowej generacji. Rozgrywka będzie wymagała uiszczania comiesięcznej opłaty abonamentowej.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły