Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Deweloper odrzucił ofertę wydania gry tylko na Epic Games Store, by dotrzymać słowa danego fanom

Sklep nie chciał tytułu dostępnego na Steamie.

DARQ to wydana w tym tygodniu niezależna przygodówka utrzymana w konwencji survival horroru. Twórca projektu ze studia Unfold Games ujawnił, że otrzymał propozycję udostępnienia gry tylko na Epic Games Store, ale ofertę odrzucił.

Deweloper opisał sytuację w trakcie sesji pytań i odpowiedzi przeprowadzonej na forum Reddit. Podkreślił, że nie przystał na propozycję firmy odpowiedzialnej za Fortnite, ponieważ nie chciał złamać wcześniejszych obietnic.

„Epic skontaktował się ze mną tuż po tym, jak opublikowałem trailer z datą premiery. Wówczas DARQ był wśród 50 tytułów najchętniej dodawanych do list życzeń na Steamie. Czułem, że podpisanie umowy na wyłączność, pokazałoby, że moje słowo nic nie znaczy (już wcześniej zapewniałem, że gra ukaże się na platformie Valve)” - tłumaczy.

DARQ to mroczna przygodówka

„Karta produkcji dostępna jest na Steamie od listopada 2018 roku i wiele osób nadal cierpliwie trzyma pozycję na swoich listach życzeń. Uznałem, że rozczarowanie ich i udowodnienie światu, że moje obietnice nie mają pokrycia byłoby głupim pomysłem” - dodaje.

Według twórcy, Epic Games nie ukrywało, że firmie zależy na wyłączności. Deweloper „uprzejmie” podziękował za propozycję nim spółka zdążyła przedstawić szczegóły ewentualnej współpracy, w tym dotyczących kwestii pieniężnych.

Zobacz na YouTube

Warto zaznaczyć, że gdy odrzucono ofertę, prowadzący sklep stracili zainteresowanie grą. Zasugerowali, że w przypadku mniejszych tytułów na razie skupiają się tylko na produkcjach ekskluzywnych. Co ciekawe, podobną sytuację opisywali niedawno autorzy SkateBird.

DARQ to horror opowiadający o chłopcu, który świadomie śni koszmar. W trakcie rozgrywki musi przetrwać w nieprzyjaznym i środowisku, a zabawa sprowadza się do zbierania przydatnych przedmiotów i rozwiązywania zagadek. Twórcy przygotowali kilka zakończeń.

Źródło: Reddit

Następnie: Kupno karty graficznej bez ray tracingu to "szaleństwo" - twierdzi prezes Nvidii

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.
Komentarze