Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Detektyw (HBO) - czy powstanie 5. sezon

Plany na kontynuację kultowej antologii.

„Kraina Nocy”, czyli najnowsza odsłona kryminalnej antologii „Detektyw” stała się hitem oglądalnościowym, przebijającym wynik kultowego pierwszego sezonu. W tym miejscu dowiesz się, czy HBO planuje stworzyć 5. sezon „True Detective”.


„Kraina Nocy” to pierwszy sezon „Detektywa”, który powstał bez kreatywnego udziału twórcy serialu, Nica Pizzolato. Obowiązki showrunnera przejęła Issa López. Produkcja jej autorstwa zebrała uznanie krytyków, uzyskując 92% pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes i ocenę 81/100 na Metacritic. Nieco mniej łaskawi w swoich ocenach byli widzowie, a także sam Nic Pizzolato, krytykujący produkcję w swoich mediach społecznościowych.

Mimo mieszanego odbioru wśród widzów, „Kraina Nocy” przyciągnęła przed ekrany prawdziwe tłumy. Średnia oglądalność czwartego sezonu wyniosła 12,7 miliona widzów, a odcinek finałowy, w sam tylko niedzielny wieczór, obejrzało 3,2 miliona widzów. Dla porównania, średnia oglądalność pierwszego, do dziś najbardziej kultowego sezonu, wyniosła 11,9 miliona widzów.

Wysokie oceny od krytyków i sukces oglądalnościowy sprawiły, że nie musieliśmy długo czekać na decyzję o kontynuacji. HBO oficjalnie potwierdziło, że sezon piąty powstanie. Co więcej, za jego kształt również będzie odpowiadać Issa López.

HBO nie kryje zadowolenia z pracy, jaką wykonała López. Oprócz nowego sezonu „Detektywa”, stacja jest otwarta na stworzenie kolejnych, niezwiązanych z kryminalną antologią projektów reżyserki i scenarzystki. Tak o jej pracy wypowiedziała się Francesca Orsi, szefowa działu seriali i filmów HBO:

- Issa López to jedyny w swoim rodzaju, rzadki talent, który bezpośrednio przemawia do twórczego ducha HBO. Kierowała „Krainą Nocy” od początku do końca, ani razu nie odstępując od własnej, godnej pochwały wizji i inspirując nas swoją wytrwałością zarówno na ekranie, jak i za kamerą.

Nie znamy jeszcze szczegółów odnośnie fabuły i obsady, a także daty premiery kolejnego sezonu. Najprawdopodobniej, zgodnie z tradycją serii, będzie to zupełnie nowa historia, z nowymi bohaterami i zagadką kryminalną. Szybka zapowiedź kolejnego sezonu „Detektywa” pozwala wierzyć, że tym razem nie będziemy musieli czekać na niego aż pięć lat.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

True Detective

TV show

Powiązane tematy
O autorze

Michał Angutek

Współpracownik

Komentarze