Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Death Stranding - zlecenie 66: powrót do Węzła Stołecznego

Długa wycieczka.

Po zakończeniu zlecenia nr 65 czeka nas bardzo specyficzne zadanie w ramach dziesiątego rozdziału. Po zwycięskim pojedynku z Higgsem musimy bowiem wrócić do Węzła Jeziornego, czyli placówki, w której zaczynaliśmy trzeci rozdział. Stamtąd przedostaniemy się do Węzła Stołecznego.

Teoretycznie nie ma tu żadnego kruczka czy dodatkowego, ukrytego celu - kompletnie inną sprawą jest za to fakt, że w powrotnej - bardzo długiej - drodze czeka cię wiele niebezpieczeństw. W postaci deszczu, MUŁów, a także ośmiornicowatych wynurzonych.

To właśnie te zaatakują cię podczas powrotu co najmniej dwa razy - używanie pojazdów (o ile uda ci się jakieś zdobyć) niestety nie pozwolą ci na ominięcie zagrożenia. Możesz więc walczyć z poczwarami albo próbować od nich uciekać choćby pieszo. Jest to trudne, ale czasami wykonalne. Przez prawie cały czas będzie też padać, a więc warto korzystać z osłon przed deszczem (1) wzniesionych osobiście lub przez innych graczy.

Podróż do celu, zważywszy na to, że szybka podróż jest w tym momencie zablokowana, może potrwać nawet kilkadziesiąt minut. Dobór drogi w zasadzie pozostawiamy tobie. Trasa powrotna oraz tempo, w jakim dostaniesz się do celu bardzo zależy od infrastruktury, którą wniosłeś ty i inni gracze - tyrolki, budowa dróg, drabiny w górach, itd.

Ze względu jednak na specyficzny układ mapy, jak już wspomnieliśmy wcześniej, co najmniej dwukrotnie przyjdzie ci się mierzyć z dużymi wynurzonymi. W każdej sytuacji tego typu z ziemi wyrastać będą budynki (2). Nie zapominaj się na nie wspinać, aby być bezpieczniejszym.

Jeśli w danej sytuacji nie posiadasz broni przeciwko wynurzonym, po prostu staraj się uciekać przed siebie. Tak samo reaguj w przypadku ataku MUŁów - będziesz przechodził przez co najmniej jeden ich obóz, jeszcze na początku powrotnej wędrówki.

Jeśli podczas wędrówki będziesz potrzebował dodatkowych przedmiotów, możesz je wykonać po drodze w dowolnej placówce. Nie w każdej jednak stworzysz pojazd, a więc dużą część drogi musisz pokonać wciąż pieszo. W międzyczasie będą odzywać się do ciebie inni bohaterowie, dzięki czemu poznasz kolejne tajemnice historii przedstawionej w grze.

Po zbliżeniu się do celu rozpocznie się animacja, po której zaczniesz kolejny rozdział i zostaniesz przeniesiony na kolejny front wojenny.

Następnie: Death Stranding - zlecenie 67: ucieczka z pola bitwy, wojna w Wietnamie

Spis treści: Death Stranding - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Death Stranding - zlecenie 65: walka z Higgsem, pojedynek z bossem

O autorze
Komentarze