Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Darmowe Let it Die już dostępne w polskim PlayStation Store

Po lekkim opóźnieniu.

Darmowa gra Let it Die jest już dostępna do pobrania na PlayStation Store - dwa tygodnie po premierze w Ameryce Północnej i kilku innych regionach.

Plik instalacyjny zajmuje 23 GB.

Nowa produkcja studia Grasshopper Manufacture - twórców Lollipop Chainsaw czy Killer is Dead - to nietypowy tytuł, czerpiący inspiracje z gier typu roguelike i serii Dark Souls.

System walki przypomina produkcje From Software. Najczęściej walczymy z jednym przeciwnikiem, a troje to już tłum. Podczas podróży zdobywamy nową broń, ulepszamy ekwipunek, rozwijamy postać.

Założenia fabularne są dosyć oryginalne. Jesteśmy graczem, który przebywa ze Wujkiem Śmiercią w salonie arcade i bawi się przy tytułowym Let it Die. Kieruje postacią, której celem jest dotarcie na szczyt wieży w futurystycznym mieście.

Całość okraszona jest specyficznym, japońskim poczuciem humoru, znanym już z poprzednich dzieł studia Grasshopper. Spotykamy wiele przedziwnych postaci i stworów.

Od czasu do czasu możemy też natknąć się na obcych graczy, którzy mogą nas zaatakować. Większość czasu spędzamy jednak na potyczkach z komputerowymi oponentami. Nie zabrakło walk z bossami.

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze