Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Darksiders Warmastered Edition także jako darmowa aktualizacja

Dla posiadaczy wersji PC.

Po tygodniowym opóźnieniu względem konsol, gra akcji Darksiders Warmastered Edition ukazała się wczoraj na PC, oferując miłą niespodziankę - remaster jest dostępny także jako darmowa aktualizacja dla posiadaczy oryginału.

Oferta dotyczy większości platform dystrybucji cyfrowej, gdzie sprzedawano tytuł, a więc sklepów Steam czy GOG.

Jeśli nigdy nie kupiliśmy oryginalnego Darksiders, do 2 grudnia obowiązuje spora, 80-procentowa przecena. Koszt zakupu wynosi 4 euro (ok. 18 zł) na Steamie lub 14,19 zł na GOG. Dużo taniej można nabyć także zestaw zawierający również odświeżony sequel, Darksiders 2 Deathinitive Edition.

Warmastered Edition na PC pozwala wyświetlić oprawę w rozdzielczości 4K. Twórcy podwoili też rozmiary wszystkich tekstur i wprowadzili szereg innych poprawek w renderowaniu. W oczy rzuca się między innymi nieco jaśniejsza paleta barw.

Do tego oczywiście płynność na poziomie 60 klatek na sekundę, także na konsolach - poza Wii U, gdzie celem nadal jest 30 FPS. Ta wersja ukaże się w przyszłości.

Za konwersję odpowiada studio deweloperskie Kaiko, które brało udział we wcześniejszych projektach Nordic Games (teraz THQ Games), w tym w wydaniu Darksiders 2 Deathinitive Edition na Xbox One i Legend of Kay Anniversary na wszystkie platformy.

Treść nie uległa oczywiście zmianie: gracze wcielają się w Wojnę, jednego z czterech Jeźdźców Apokalipsy. Akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, zajmując się głównie walką z przeróżnymi potworami, ale także eksploracją i rozwiązywaniem zagadek.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze