Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dalsze problemy z przejęciem Activision. Amerykanie składają apelację, Brytyjczycy mogą wznowić śledztwo

Termin finalizacji umowy mija w przyszły wtorek.

Pomimo niedawnego rozstrzygnięcia procesu Microsoftu przeciwko amerykańskiej Federalnej Komisji Handlu (FTC) na korzyść producenta Xboxa, wygląda na to, że sprawa przejęcia Activision jest daleka od zakończenia. FTC zapowiada wniesienie odwołania od decyzji sądu, podczas gdy brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) co prawda zgodził się na pozasądowe wypracowanie kompromisu, ale może to oznaczać wznowienie śledztwa.

Jak informuje serwis VGC, Microsoft nie kryje „rozczarowania” złożeniem apelacji przez FTC. „Orzeczenie Sądu Okręgowego jasno pokazuje, że to przejęcie jest dobre zarówno dla konkurencji, jak i konsumentów” - przekazał w oświadczeniu dla prasy wiceprezes Brad Smith. „Jesteśmy rozczarowani, że FTC wciąż ciągnie tę ewidentnie słabą sprawę i sprzeciwiamy się dalszym wynikom mający na celu opóźnienie możliwości pójścia naprzód”.

Zarządzony przez sąd nakaz wstrzymania fuzji wygasa jutro. Jeśli sąd apelacyjny nie zdecyduje się na jego przedłużenie, Microsoft mógłby przyspieszyć proces i sfinalizować transakcję jeszcze w ten weekend. Tymczasem sprawa wciąż trwa także w Europie. O ile brytyjskie CMA po ogłoszeniu wyroku przez sąd w USA zdecydowało się na pozasądowe porozumienie z Microsoftem i Activision, to może nie być ono prostym procesem.

CMA przekazało w oświadczeniu przesłanym agencji Bloomberg, że jeśli firmy wraz z regulatorem przebudują umowę transakcji w taki sposób, że rozwiązałoby to obawy Urzędu, to wciąż może to wymagać śledztwa, tak jak na początku sprawy. „Łączące się strony nie mają możliwości przedstawienia nowych środków zaradczych po wydaniu raportu końcowego. Mogą zdecydować się na przebudowanie umowy, co może doprowadzić do otwarcia nowego dochodzenia w sprawie fuzji” - przekazał rzecznik organu.

Microsoft i Activision poinformowały, że rozważają, w jaki sposób można zmodyfikować warunki umowy, a CMA jest gotowa do współpracy w tej sprawie. Dyskusje pozostają na wczesnym etapie, a charakter i harmonogram kolejnych kroków zostają określone w odpowiednim czasie” - dodano. Przypomnijmy, że określony w umowie termin finalizacji przejęcia mija w przyszły wtorek, 18 lipca.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze