Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Dahmer” bije rekordy popularności. Netflix usuwa tag LGBTQ z karty serialu

Dużo emocji.

„Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera” wywołał wiele emocji wśród widzów i środowisk na całym świecie. Produkcja o seryjnym mordercy z Milwaukee notuje wysokie wyniki oglądalności, ale nie wszystkim przypadła do gustu. Teraz Netflix postanowił usunąć z karty serialu oznaczenie LGBTQ, by nie eskalować kontrowersji.

Według danych platformy na okres od 19 do 25 września 2022 roku, serial o brutalnym przestępcy oglądano przez 196,2 mln godzin. To oznacza piąty najwyższy wynik w historii serwisu, a przypomnijmy, że na podium tej statystyki są takie produkcje jak „Squid Game”, All of Us Are Dead” czy „Stranger Things”.

Warto zaznaczyć, że Netflix jest świadomy krytyki, jaka spada na serial, w związku z czym dokonał zmian na karcie serialu. Usunięto wspomniane oznaczenie LGBTQ, pozwalające na łatwe wyszukiwanie produkcji, w których występują bohaterowie, identyfikujący się z tą społecznością.

Serial otrzymał takie oznaczenie, ponieważ ofiarami Dahmera byli niekiedy homoseksualni mężczyźni. Środowiska LGBTQ krytykują jednak serial, który przywołuje przykre wspomnienia, zwłaszcza wśród rodzin pokrzywdzonych.

- Mam wielu przyjaciół i znam wiele osób, które przeżyły ten okres, i nie będą oglądać serialu. Nie będą wkładać pieniędzy do czyjejś kieszeni, która dosłownie burzy groby ofiar - powiedziała znana drag queen B.J. Daniels dla stacji telewizyjnej WISN w Milwaukee.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Jakub Jusiński

Jakub Jusiński

Autor

Wielki fan kina wojennego i dramatów historycznych. Kuba zajmuje się głównie pisaniem newsów ze świata filmów, seriali i VOD.

Komentarze