Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Czy Sony pokazało właśnie Uncharted 5? Trailer wywołał spekulacje

Tajemnicza bohaterka.

Nowa reklama Sony - przygotowana w celu promowania PlayStation 5 - obejmuje krótki klip, który część graczy postrzega jako pierwsze spojrzenie na Uncharted 5.

Materiał wideo „Live from PS5” stylizowany jest na telewizyjne wiadomości, z wieściami na temat najgłośniejszych produkcji na PS5. Oglądamy God of War Ragnarok, Horizon, Gran Turismo czy nadchodzące Final Fantasy 16 - wszystko w formie relacji na żywo.

Jednego fragmentu nie da się jednak przypisać do żadnego tytułu, co może sugerować, że patrzymy na produkcję, której jeszcze oficjalnie nie zapowiedziano. Oglądamy młodą kobietą w jaskini, z pochodnią w ręce. Nieco później widać, jak zdmuchuje kurz z tajemniczego artefaktu.

Szef Naughty Dog - Neil Druckmann - zapewniał w ubiegłym tygodniu, że jego studio nie zamierza zajmować się już Uncharted. Jest to jednak bardzo ważna seria dla Sony i nie byłoby większym zaskoczeniem, gdyby japoński wydawca oddał obowiązki innej firmie deweloperskiej.

Z drugiej strony, w kwietniu ubiegłego roku rekruterka Christina-Marie Drake McBrearty pochwaliła się dołączeniem do zasłużonego studia, gdzie - jak wyjaśniała - zajmie się poszukiwaniem „talentów na każdym poziomie”, specjalizując się zwłaszcza w „budowaniu przyszłych zespołów nie tylko dla nowych tytułów, ale także dla dziedzictwa Uncharted”.

Kluczowe grafmenty w 0:42 oraz 0:47

Później - w grudniu - serwis The Leak podawał nieoficjalnie, że Uncharted zostanie zresetowane, ale właśnie przez inne studio deweloperskie.

Uwaga na spoilery z Uncharted 4 poniżej.

Zakończenie ostatniej odsłony pokazało, jak nastoletnia córka Nathana i Eleny - Cassie - odkrywa przedmioty, które rodzice nagromadzili przez lata. Jest więc możliwe, że to właśnie ona byłaby bohaterką kolejnej odsłony przygód, co wydaje się pasować do opisywanego klipu.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze