Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 Widmo Wolności - Poczwarka

Przeprowadzamy terapię szokową.

Podczas gry w dodatek Phantom Liberty do gry Cyberpunk 2077 otrzymamy telefon od fixera Mr. Handsa. Przekaże on nam, że lokalna gwiazda Braindance została porwana i prosi o ratunek. Informacje się jednak nie zgadzają, więc zleceniodawca nie chce brać w tym udziału, ale możemy sami zbadać sprawę - misja poboczna Poczwarka.


Na tej stronie:


Znajdź Linę Malinę

Misja zaczyna się od SMSa od fixera. Po rozmowie z Handsem kierujemy się za znacznikiem do wskazanego salonu Braindance w Dogtown. Na miejscu schodzimy do środka i mijając kasę schodzimy schodami w dół. Natrafimy na niecodzienną sytuację - kłótnię właściciela lokalu z zamkniętym w kabinie mężczyzną, ubranym tak samo jak poszukiwana aktorka.

Po rozmowie z obydwoma mężczyznami dowiadujemy się od Shanka, że jego kumpel Tool jest wielkim fanem Liny, jednak podczas ostatniej sesji BD zdarzył się drobny wypadek, przez co teraz myśli, że sam jest rzeczoną gwiazdą. Po krótkiej rozmowie udajemy się za Shankiem na górę, jednak zanim to zrobimy, to otwieramy drugą kabinę i skanujemy list na podłodze - pomoże nam później.

Później właściciel wyjaśni nam, że chciałby skorzystać na tej sytuacji i nakręcić wyjątkowy braindance na którym Lina konfrontuje się ze swoim „sobowtórem”. Po wyjściu zaczepi nas Johnny, który jednoznacznie uważa, że Toolowi należy pomóc, a nie wykorzystywać go w obecnym stanie. Opcjonalnie możemy zadzwonić do Judy i Victora i dowiedzieć się, jak wyciągnąć mężczyznę z tej sytuacji.


Odwiedź Linę w jej posiadłości

Teraz kierujemy się do mieszkania Liny w Dogtown. Na dole spotkamy kilku Kosiarzy - możemy ich zastrzelić, albo spróbować przekonać do odejścia bez rozlewu krwi. Potem wchodzimy po schodach na górę i pukamy do drzwi. Liny nie będzie w domu - możemy dostać się do środka innymi środkami (otwierając drzwi siłą, przez szyb w suficie albo kratę w ścianie, do której trzeba przejść po wąskim gzymsie). Zalecane jest jednak usiąść na leżaku obok i poczekać na kobietę.

Teraz musimy namówić kobietę, żeby przyszła do sklepu. Jeśli wprost powiemy, że chodzi o pomoc Toolowi, to każe nam spadać i zadanie zakończy się niepowodzeniem. Zamiast tego musimy powiedzieć, że jesteśmy agentem braindance i mamy dla niej propozycję udziału w nowym projekcie. Następnie musimy jej zapłacić 10 tys. dolarów lub wspomnieć o BD Pasja, o ile wcześniej wykonaliśmy w odpowiedni sposób kontrakt Uliczna Sprawiedliwość i w będącą jego kontynuacją misji Pasja wzięliśmy udział w nakręceniu ostatniej sceny.


Obserwuj nagranie - nagrać film czy wyleczyć Toola

Teraz piszemy SMS do Shanka, że Lina zgodziła się wziąć udział w nagraniu. Musimy odczekać 24 godziny przyspieszając czas lub zajmując się w międzyczasie innymi aktywnościami. Po otrzymaniu sygnału od właściciela sklepu udajemy się na miejsce, gdzie zasiadamy na fotelu reżysera.

Teraz mamy do wyboru trzy opcje. Jeśli każemy Linie powiedzieć Toolowi, że jest jej klonem stworzonym przez FIA, to mężczyzna faktycznie w to uwierzy i po nagraniu ucieknie, a niezadowolona Lina także odejdzie. To teoretycznie najgorsze rozwiązanie, które w dłuższej perspektywie doprowadzi do krzywdy mężczyzny. Otrzymamy natomiast zapłatę w wysokości 8000 eurodolarów i unikalną broń białą - Baby Boomer.

Opcja przekonania go, że jest siostrą aktorki sprawi, że utwierdzi się w swojej chorobie, ale Lina będzie chciała nagrywać dalej. W tym wypadku także otrzymamy Baby Boomera, 8 tys. eurodolarów oraz nieco później SMSa, że Tool dalej utrzymuje fikcyjną osobowość, ale sytuacja finansowa sklepu poprawiła się.

Ostatni wybór, z wręczeniem kobiecie listu Toola sprawi, że Edgar wróci do normalności, a Lina poczuje się oszukana i odejdzie. Nie dostaniemy Baby Boolera, ale 8 tys. eurodolarów i tak trafi na nasze konto. Ponadto później dostaniemy od Shanka SMS, że sklep upadł, ale Tool znowu jest sobą, więc mimo wszystko cieszy się z obrotu spraw. Tak czy inaczej po wyjściu ze sklepu zadanie zakończy się. Możemy też napisać SMS do Mr. Handsa o całej sytuacji.

Następnie: Cyberpunk 2077 Widmo Wolności - Ranny lis w miejskiej dżungli

Spis treści: Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Cyberpunk 2077 Widmo Wolności - W dobrą stronę

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Cyberpunk 2077

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze