Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 pobił rekord Wiedźmina 3 w liczbie jednocześnie grających osób

Trwa renesans Night City na Steamie.

Jednoczesna liczba grających w Cyberpunk 2077 na Steamie ponownie przebiła maksymalny rezultat osiągnięty przez Wiedźmina 3.

Jak zauważył @BenjiSales na Twitterze, futurystyczna produkcja przyciągnęła w weekend ponad 104 tysiące użytkowników, podczas gdy ostatnie przygody Geralta zatrzymały się na poziomie 103,3 tys. Mowa o danych z serwisu SteamDB.

Tym samym rezultat Wiedźmina 3 udało się pobić, ale na tym Cyberpunk 2077 się nie zatrzymał. Liczba grających stale rosła już po zauważeniu sytuacji i w niedzielne popołudnie wyniosła 136,7 tys. Warto dodać, że mowa wyłącznie o Steamie - są jeszcze konsole czy GOG, gdzie dane pozostają tajemnicą.

CD Projekt ze swojej strony potwierdzał jedynie, że w ubiegłym tygodniu tytuł każdego dnia przyciąga co najmniej 1 milion użytkowników. Można bezpiecznie założyć, że takie zainteresowanie udaje się podtrzymać i teraz.

Jak powtarzaliśmy już wielokrotnie, wpływ na renesans zainteresowania ma głównie anime „Cyberpunk: Edgerunners”, który zbiera świetne recenzje. Równie ważny jest jednak fakt, że osoby powracające do zabawy odkrywają, że Cyberpunk 2077 w wersji 1.6 jest w znacznie lepszym stanie technicznym, niż zapewne zapamiętali w przeszłości.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze