Skip to main content

Cuphead, Ashen, Tacoma i inne - nowe zwiastuny gier niezależnych

Na Xbox One i (często) PC.

Microsoft potwierdził, że nie przestaje wspierać twórców niezależnych, prezentując podczas swojej konferencji wybrane pozycje z programu ID@Xbox.

Jako pierwsza była Tacoma - nowa gra twórców Gone Home. Produkcja opowie o przygodach futurystycznego inżyniera na księżycowej stacji kosmicznej. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Gra trafi też na PC.

Zobacz na YouTube

Później pokazano też Ashen, rozgrywające się w otwartym świecie. Mroczna produkcja RPG ma koncentrować się na „poszukiwaniu miejsca, która można nazwać domem”.

Zobacz na YouTube

Następne w kolejce było Beyond Eyes, gdzie gracz wciela się w niewidomą dziewczynkę, eksplorującą niebezpieczny często świat za pomocą pozostałych zmysłów.

Zobacz na YouTube

Dalej pokazano imponującą platformówkę Cuphead od studia MDHR, inspirowaną klasycznymi filmami animowanymi z lat 30. Premiera w przyszłym roku, na PC i Xbox One.

Zobacz na YouTube

ENKI to survival horror w perspektywie pierwszej osoby, a twórcy chwalą się wieloma zakończeniami. Zadaniem graczy jest ucieczka przed zabójcą, powiązanym z tajemniczym kultem.

Zobacz na YouTube

Nie zabrakło także polskiej produkcji SUPERHOT. Pomysł na rozgrywkę jest dosyć nietypowy. Czas płynie tylko wtedy, gdy główny bohater się porusza. Pozwala to w efektowny sposób unikać kul wroga. Premiera w tym roku, także na PC.

Zobacz na YouTube

Kooperacyjne Warhammer: End Times - Vermintide stawia na nieco mroczniejsze klimaty. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, korzystając z broni białej, ale także z prymitywnych pistoletów i strzelb. Fabułę umieszczono w mieście Ubersreik, opanowanym przez plagę skavenów.

Zobacz na YouTube

Happy Dungeons to darmowa gra RPG stawiająca na akcję. Razem z trójką znajomych wkraczamy do podziemia, by zdobyć ponad tysiąc przedmiotów upiększających dla postaci.

Zobacz na YouTube

Goat Simulator: Mmore Goatz Edition to prześmiewczy dodatek do Goat Simulator - twórcy dodali tryb MMO, żartując z World of Warcraft i innych gier tego typu. Nowy materiał wideo ujawnia wiele nawiązań do sieciowych produkcji RPG w światach fantasy.

Zobacz na YouTube

Krótka przerwa? Zobacz także:

Zobacz także